Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mindspace przenosi polską siedzibę do Skyliner

Mindspace przenosi polską siedzibę do Skyliner

Elastyczny operator biurowy Mindspace z Izraela wynajął 4400 metrów kwadratowych swojego 42-piętrowego budynku biurowego Skyliner w biznesowej dzielnicy Wola-Centrum w Warszawie na swoją nową siedzibę w Polsce. Będzie to jego druga lokalizacja w Polsce, zapewniająca ponad 600 stanowisk pracy, a jej otwarcie planowane jest na wiosnę 2023 roku.

Mindspace ma obecnie 40 lokalizacji w 20 miastach i siedmiu krajach w Europie, Stanach Zjednoczonych i Izraelu. Pierwszy oddział w Polsce został otwarty w oddziale biurowym Hali Koszyki i obejmuje ok. 5500 mkw. z łącznie 781 stanowiskami pracy.

Od kilku lat przyglądamy się polskiemu rynkowi nowej lokalizacji i budynek Skyliner okazał się najlepszą opcją. Wyjątkowa lokalizacja i imponująca architektura doskonale wpisują się w nasze wysokie standardy i podejście do projektowania. Każda z naszych globalnych witryn prezentuje nasz charakterystyczny styl projektowania Mindspace, ale zawsze jest nasycony lokalnym smakiem. Naturalne światło i widoki na miasto sprawiają, że ta lokalizacja jest szczególnie wyjątkowa, a także oferuje wyjątkowe korzyści i usługi, których oczekują członkowie Mindspace.
Yotam Alroy, współzałożyciel i dyrektor ds. biznesu Mindspace

CBRE pełniło rolę doradcy ds. umów najmu.

Skyliner, zlokalizowany przy rondzie Daszyńskiego, dysponuje 49 000 mkw. powierzchni do wynajęcia na 42 kondygnacjach, z których najniższe poziomy wynajęli operatorzy handlowi, usługowi i gastronomii. Oferuje również pięciopoziomowy parking na 428 pojazdów wraz ze stacjami ładowania samochodów elektrycznych oraz miejscem postojowym na 330 rowerów. Budynek posiada certyfikat BREEAM 'Excellent’ i jest zasilany w 100% z odnawialnych źródeł energii.

Wśród najemców budynku są już MicroStrategy, Dom Maklerski X-Trade Brokers (XTB), DXC Technology, Luxoft, Colonnade Insurance, iTechArt, Booksy, Bolt, Onwelo, Capital.com i Tarkett. Skyliner jest własnością jego dewelopera Karimpol.

READ  Mogul gromadzi fortunę w wysokości 1,1 miliarda dolarów i nadal jeździ na rowerze do pracy