Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Miłość nie może być zmuszona”: upadek kratownicy w Wielkiej Brytanii, wzrost Meloni we Włoszech

„Miłość nie może być zmuszona”: upadek kratownicy w Wielkiej Brytanii, wzrost Meloni we Włoszech

W ostatnim tygodniu tego samego dnia byliśmy świadkami dwóch głównych ruchów politycznych w Wielkiej Brytanii i we Włoszech; Ta pierwsza straciła swoją trzecią kobietę-premiera, co czyni ją najkrótszą w historii Wielkiej Brytanii; Ta ostatnia została zaprzysiężona na premiera, Giorgia Meloni, stając się pierwszą kobietą na tym stanowisku.

Przyznaję, że kiedy Liz Truss pojawiła się na horyzoncie politycznym Wielkiej Brytanii z długą listą przemian, myślałem, że będzie miała elastyczność, jakiej wymagał oligarchiczny system polityczny w tym kraju. Na licencjackich zajęciach z nauk politycznych uczą, że Magna Carta z 1215 r. zaszczepiła podstawowe wartości demokratyczne w Wielkiej Brytanii; Jednak później dowiedziałem się z codziennych wiadomości politycznych w The Times, że to nie aprobata elektoratu jest deklaracją premiera, ale raczej grupa deputowanych w obu partiach politycznych. W Partii Konserwatywnej komitet zwykle nazywa się „1922” (ponieważ został założony w 1922 w swoim ostatnim wcieleniu, ale przetrwał w różnych kształtach i formach na przestrzeni wieków); Partia Pracy wybiera swojego lidera na specjalnej konferencji kierowniczej, na której jedna trzecia głosów jest przydzielana członkom partii w parlamencie, znanym z kierowania batem partii!

W dzisiejszych czasach!

Nic dziwnego, że czytelnik Guardiana, Simon Carberry z Tetbury w Gloucestershire, w liście do redaktora domagał się demokratycznych zasad w wyborach na premiera swojego kraju: „Zacznijmy od tego: nowy przywódca polityczny w rządzie musi zostać zainstalowany tylko za zgodą elektoratu, po wyborach całej populacji. Jesteśmy 800 lat spóźnieni, aby pewne podstawowe polityczne zasady przewodnie zostały zapisane w prawie konstytucyjnym.” Brawo, panie Carbery; Musisz być redaktorem Guardiana.

Znany artysta zwrotów

W obecnym systemie oligarchicznym premier Truss zrezygnował po 44 dniach od objęcia urzędu, podlegając partyzanckim oligarchiom, które z kolei podlegały żądaniom globalnego kapitalistycznego imperializmu zwanego „rynkami finansowymi”. Zaledwie dzień przed złożeniem rezygnacji, przysięgła pozostać u władzy, mówiąc, że jest „wojowniczką, a nie kapitulantką”. Ale „partia” najpierw zwolniła szefa skarbnika, Kwasiego Quartinga, twierdząc, że pakiet ekonomiczny opracowany przez jej ministra przestraszył rynki finansowe i wywołał kryzys gospodarczy i polityczny. Nie miała siły, by powiedzieć Grahamowi Brady, wybitnemu konserwatywnemu prawodawcy, który nadzoruje wyzwania przywódcze, rozpoczyna się. Plan Kartinga obniżyłby 45 miliardów funtów (50 miliardów dolarów) z niefinansowanych cięć podatkowych, które pomogłyby ludziom chronić się przed katastrofalnymi skutkami pandemii. Z Kwartengiem myślałem, że Wielka Brytania nie powinna iść w ślady Stanów Zjednoczonych. ale nie! Przewodniczący komisji z 1922 r., Sir Graham, udał się na Downing Street 10 i powiedział Truss, aby rozpoczęła mobilizację, ponieważ jej program gospodarczy wywołał wstrząsy na rynkach finansowych; Trafiasz na wartość funta. W rezultacie Bank Anglii (BoE) został zmuszony do interwencji, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się kryzysu na szerszą gospodarkę i narażaniu funduszy emerytalnych na ryzyko.

READ  Polski Bank wprowadza karty biometryczne

Słynna artystka U zmieniła całe swoje życie osobiste i polityczne – będąc w młodości liberalną Demokratką, później stała się konserwatystką; popierać ideę zniesienia własności, a później jej bronić; Broniąc członkostwa w UE, ale stając się zwolennikiem Brexitu – Truss może choć raz w życiu zaangażować się w swoje programy gospodarcze, takie jak zmiany w podatku od osób prawnych i czas, przez jaki rząd będzie dotował ludzi ich rachunkami za energię. Kto wie, tym razem mogła raczej zastraszyć szefów partii niż się ich bać. W końcu stanie się „żelazną damą” nie jest tak łatwe, jak się wydaje z zewnątrz; Czy to Liz?

Polityczna elastyczność Truss uczyniła ją najkrócej żyjącym premierem Wielkiej Brytanii. Jej upadek został przyspieszony przez jej chęć zmiany tego, czego chcieli inni. Dorośli nie lubili Liz, oskarżyli ją o przekształcenie Wielkiej Brytanii w Bretanię i skopali ją do krawężnika! Nazywali to nawet „sałatą”.

Powstanie Meloni we Włoszech

Tego samego pamiętnego październikowego dnia, w „Europe’s Boot”, Meloni przejęła przywództwo nad swoim krajem, stając się pierwszą włoską kobietą-premierem. Kiedy w zeszłym miesiącu jej nacjonalistyczna partia Bracia Włochów wygrała wybory, Ursula von der Leyen, niemiecka polityk, która od 2019 roku pełni funkcję przewodniczącej Komisji Europejskiej, odważyła się wydać zaniżone ostrzeżenie. Meloni, mówiąc, że będą konsekwencje, jeśli Włochy odejdą od zasad demokratycznych. Zainspirowane przez przewodniczącego Komisji Europejskiej media europejskie szybko nazwały Meloniego „następcą Mussoliniego”. Znane europejskie gazety publikowały komentarze na temat „podejrzanego pochodzenia” Meloniego, gdy był młodym mężczyzną uczestniczącym w „obozach młodzieżowych grup faszystowskich”.

Punktem, który przeoczyły von der Leyen i brukselscy biurokraci, jest to, że Meloni jest nie tylko pierwszą kobietą-premierem Włoch, ale też pierwszą popularnie wybraną kobietą-premierem od 2008 roku. zaplecza z negocjacjami z biurokratami UE. Ci prezydenci Unii Europejskiej, wśród nich Ursula von der Leyen, mianowali swoich sympatyków premierem Włoch. Ostatnią tak zwaną Administracją Jedności Narodowej kierował były prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi. Przed nim włoski prawnik Giuseppe Conte został wyrwany z politycznej mroku przez „Eureakratów”. Paolo Gentiloni Silveri był włoskim politykiem pełniącym funkcję Europejskiego Komisarza ds. Gospodarczych w Komisji Von der Leyen, kiedy został mianowany premierem Włoch. Lista należy do Silvio Berlusconiego, człowieka mediów i polityka, który został już wybrany na premiera kraju.

READ  Rewolucja AI rozegra się już w kolejnym rozdziale historii Polski

Mówi nam, że powód, dla którego Bruksela i jej agenci zaatakowali Meloni, nie miał nic wspólnego z jej polityką, a jedynie z szansą, którą Unia Europejska straciłaby, rządząc Włochami przez swoich pełnomocników w Rzymie. Ten punkt został wyrażony przez wielu liderów. Prezydent RP Andrzej Duda von der Leyen został oskarżony o nadmierną arogancję w swoich wystąpieniach. von der Leyen została zmuszona do odwrotu; Media zwróciły uwagę na fakt, że Meloni nie był faszystą, nawet ultranacjonalistą. Po prostu promowała politykę, która ograniczy nielegalną i nielegalną imigrację do Włoch. Być może jej ogniste przemowy były trochę za głośne dla ludzi spoza regionu Morza Śródziemnego.

Teraz, kiedy Truss ustępuje, do akcji wkracza Meloni. Włosi kochają Meloni. Brytyjczycy pokochaliby Liz, gdyby szefowie partii pozwolili jej realizować swoją politykę. Meloni jest zdeterminowana, by realizować swój krajowy program, nawet jeśli prezydenci UE jej nienawidzą.

Ale jak śpiewa duet Doppelhandel: ”Nie możesz wymusić miłości. To jest poza twoją kontrolą. Idzie tam, gdzie płynie”.

Codzienny biuletyn Sabah

Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Turcji, jej regionie i na świecie.

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie. Rejestrując się, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania i Politykę prywatności. Ta witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązuje Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi Google.