Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Miliarderzy nie powinni uzupełniać luk w finansowaniu klimatu, mówi szef Funduszu Ziemi Bezos |  środowisko

Miliarderzy nie powinni uzupełniać luk w finansowaniu klimatu, mówi szef Funduszu Ziemi Bezos | środowisko

Szef Bezos Earth Fund powiedział, że od miliarderów nie można oczekiwać, że uzupełnią luki w finansowaniu klimatu pozostawione przez bogate kraje, które nie spełniły swoich obietnic wobec rozwijającego się świata.

założyciel Amazon, Jeff Bezos, Utwórz dotację w wysokości 10 miliardów dolarów (8,8 miliarda funtów) Ochrona środowiska Ziemi w 2020 roku. Andrew Steer, prezes i dyrektor generalny Fundusz Ziemi BezosaNadzoruje to wraz z miliarderką i partnerką Lauren Sanchez oraz radą dyrektorów funduszu.

Porozmawiaj ze Strażnikiem przed Cop27 ze stanami Łącznie z Wielką Brytanią A po tym, jak Stany Zjednoczone nie spełniły obietnic dotyczących finansowania działań klimatycznych i często udzielają pożyczek zamiast dotacji biednym krajom, Steer powiedział, że nie jest rolą filantropii wypełnianie powstałych luk finansowych.

Chcemy po prostu oprzeć się substytucji [government money]. To nie byłoby dobre. „Nie sądzę, że powinna nas przekonywać idea, że ​​jesteśmy jakoś alternatywą dla rządu, ponieważ rządy mają obowiązek i nie są nim związane tak bardzo, jak powinny.

„Na przykład w przypadku likwidacji węgla w Republice Południowej Afryki naszym obowiązkiem nie jest przybycie i zastąpienie któregokolwiek z 8,5 miliarda dolarów (7,5 miliarda funtów), które rządy zobowiązały się w zeszłym roku [at Cop26]. „

Komentarze Steera pojawiają się pośród Raporty z wiadomości o zmianach klimatu Bogate narody naciskają na Zielony Fundusz Klimatyczny ONZ, aby zabiegał o darowizny od bardzo bogatych osób i wielkich korporacji, a trzy projekty są wstrzymane z powodu niewywiązania się Wielkiej Brytanii i USA ze swoich zobowiązań.

Zjednoczone Królestwo Rząd znalazł się pod ostrzałem za niezarobienie 300 milionów dolarów w obiecanych płatnościach na rzecz klimatu w obliczu rosnącej frustracji z Kraje rozwijające się dotrzymują obietnic w sprawie celu finansowego związanego z klimatem w wysokości 100 miliardów dolarów rocznie.

wcześniej w tym tygodniu, Gaboński Minister Środowiska, Lee WhitePowiedział, że fałszywe obietnice pieniędzy pozostawiły „poczucie zdrady” w operacji klimatycznej ONZ i obawiał się, że zachodnie rządy potraktują zmiany klimatyczne poważnie dopiero wtedy, gdy ich obywatele zaczną licznie umierać z powodu globalnego ocieplenia.

READ  COVID-19: „Smutny i zdenerwowany” imam, gdy muzułmanie organizują ciche obchody Eid | UK News

Steer powiedział, że Fundusz Ziemi Bezos często poszukuje partnerstwa z rządami w zakresie projektów, które finansuje, uzależniając swoją darowiznę od finansowania z rządu partnerskiego. Pieniądze zostały dotychczas wykorzystane między innymi na finansowanie projektów ochrony przyrody w Demokratycznej Republice Konga i północnych Andach oraz na ulepszanie zbiorów danych przydatnych badaczom klimatu.

Spędzamy dużo czasu na rozmowach z rządami europejskimi. Nie dlatego, że potrzebujemy ich pieniędzy, ponieważ chcemy, aby przeznaczali pieniądze na rzeczy, które naszym zdaniem są ważne i o których myślimy”.

„Na dzień dzisiejszy rozumiem, że wciąż tylko około 3% pieniędzy na cele charytatywne jest przeznaczone na zmiany klimatu. Gdyby można było to podwoić, zrobiłoby to ogromną różnicę, nawet do 6%, ponieważ zdecydowana większość prac charytatywnych jest przeznaczana na uniwersytety i instytucje religijne.

„Filantropia ma wiele cech, których nie mają pieniądze rządowe. Obejmuje zdolność do szybkiego i elastycznego podejmowania decyzji. Obejmuje ona zdolność do podejmowania ryzyka, którego inni mogą nie chcieć podjąć. Możemy dotrzeć tam pierwsi i jeśli wykonamy swoją pracę cóż, uczynimy go bardziej atrakcyjnym dla prywatnych inwestycji. i dla ogółu”.

Fundusz Ziemi Bezos przeznaczył do tej pory około 1,5 miliarda dolarów, często współpracując z organizacjami pozarządowymi i rządami w zakresie inicjatyw na rzecz ochrony i dekarbonizacji. Ma na celu dystrybucję całych 10 miliardów dolarów do 2030 roku.