Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mike Pence potępia „lekkomyślność” Donalda Trumpa w związku z zamieszkami w Kapitolu

Mike Pence potępia „lekkomyślność” Donalda Trumpa w związku z zamieszkami w Kapitolu

Mike Pence powiedział w sobotę, że historia pociągnie byłego prezydenta Donalda Trumpa do odpowiedzialności za jego rolę w zamieszkach na Kapitolu w USA w 2021 roku.

Komentarze byłego wiceprezydenta prawdopodobnie powiększą przepaść między dwoma byłymi kandydatami, którzy są w konflikcie, odkąd Pence odmówił przyłączenia się do wysiłków Trumpa, by obalić wyniki wyborów z 2020 roku i pozostać u władzy.

„Prezydent Trump się mylił” – powiedział Pence w przemówieniu podczas dorocznej kolacji Gridiron Dinner w Waszyngtonie, oficjalnej gali prowadzonej przez dziennikarzy i czołowych polityków.

Kilka amerykańskich mediów zacytowało wypowiedź Pence’a: „Nie mam prawa unieważniać wyborów. Jego lekkomyślne słowa zagroziły mojej rodzinie i wszystkim obecnym tego dnia w budynku Kapitolu. Wiem, że historia pociągnie Donalda Trumpa do odpowiedzialności”.

Niektóre z tysięcy osób, które szturmowały Kapitol Stanów Zjednoczonych 6 stycznia 2021 r., zażądały egzekucji Pence’a, zmuszając go do szukania schronienia.

To, co wydarzyło się tego dnia, było hańbą.

Pan Trump już ogłosił zamiar ubiegania się o reelekcję w wyborach w 2024 r., a Pence zasugerował, że może rzucić mu wyzwanie w walce o nominację Republikanów.

The Gridiron’s Dinner to zazwyczaj efektowne wydarzenie ze skeczami i rozrywką muzyczną, a Pence początkowo starał się z tego wyśmiewać.

„Z całego serca i bez zastrzeżeń poprę republikańskiego kandydata na prezydenta w 2024 roku – jeśli to ja” – powiedział.

Pod koniec swojego przemówienia Pence powiedział, że jest jedna kwestia, z której nie będzie żartował.

Washington Post zacytował jego słowa: „Amerykanie mają prawo wiedzieć, co wydarzyło się w budynku Kapitolu szóstego stycznia”.

„Ale nie popełnij błędu, to, co wydarzyło się tego dnia, było hańbą i byłoby bardzo grzecznie przedstawić to w inny sposób”.

Ostre uwagi Pence’a skierowane do Trumpa były nieoczekiwane podczas ceremonii.

Był na kolacji i może potwierdzić [Mike Pence] Mariam Mujica, była urzędniczka w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, napisała na Twitterze.

READ  Wordle 262 Mar 8 Wskazówki - Masz dzisiaj problem z odpowiedzią na Wordle? TRZY WSKAZÓWKI DO POMOCY | Gry | rozrywka