Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mike Dixon: Słowa Weasela Novaka Djokovica nie przełamały lodów jego szkodzącą reputacji sytuacją

W środowym oświadczeniu Novaka Djokovica ujawnili się partyjni eksperci ds. public relations ds. zarządzania kryzysowego.

Gdy świat nr 1 oczekiwał na jego los z rąk australijskiego ministra imigracji, po raz pierwszy zadał sobie trud, aby odpowiedzieć na niektóre z wielu pytań dotyczących jego zachowania.

Podczas gdy prawnicy Djokovica przedstawili władzom prywatne dowody, aby wyjaśnić jego błędne zezwolenie na podróż, gracz publicznie bronił swojej sprawy w starannie skonstruowanym oświadczeniu.

Oświadczenie Novaka Djokovica dotyczyło szponów zarządzania kryzysowego

Termin „błąd w ocenie” był używany przez obu jego autorów i trzy razy odniesiono się do korygowania „dezinformacji”, chociaż niewiele zostało podanych w sprzeczności z tym, co już zostało zgłoszone na temat posunięć Djokovica.

Bez względu na wynik opóźnionej decyzji o tym, czy 34-latek może nadal bronić tytułu Australian Open, wiele się od niego oczekuje od Zarządzania Reputacją. Ma wiele do zrobienia, ponieważ wiele z tego, co słyszeliśmy, zwiększyło wiarygodność daleko poza jej granice.

Na przykład w środę poproszono nas, abyśmy uwierzyli w wersję Djokovica dotyczącą pozytywnego testu PCR, który wcześniej powiedział, że został wykonany 16 grudnia, a wynik został zarejestrowany o godzinie 20:00 tego wieczoru.

Termin .został użyty

Użyto terminu „błąd oceny” i trzykrotnie odniesiono się do niego jako „dezinformacja”

Twierdzi, że dowiedział się, że złapał Covida dopiero następnego dnia po wypełnieniu charytatywnego zobowiązania na rzecz dzieci.

Pomijając rozważania na temat ludzi, z którymi miał się mieszać, wydawało się wyraźnie dziwne, że ktoś, kto ma obsesję na punkcie swojego zdrowia, stosuje tak zrelaksowane podejście do wyniku.

Zwłaszcza, że ​​dwa dni temu Djokovic grał w koszykówkę, co okazało się pozytywne dla innych. Zaskakujące było również to, że ktoś ważny nie został wcześniej powiadomiony.

READ  Truss ostrzega, że ​​kryzys rosyjsko-ukraiński to „niebezpieczny moment dla świata” Rosja

Potem przyszedł „błąd w ocenie” 18 grudnia, kiedy Djokovic wziął udział w sesji zdjęciowej i wywiadzie z przyjezdnymi przedstawicielami gazety sportowej L’Equipe, która przyznała mu nagrodę.

Rodzina Djokovica zorganizowała konferencję prasową w Belgradzie, kiedy był przetrzymywany w areszcie

Rodzina Djokovica zorganizowała konferencję prasową w Belgradzie, kiedy był przetrzymywany w areszcie

Gwiazda tenisa była widziana w mieszaniu zaledwie dzień po otrzymaniu pozytywnego testu na Covid

Gwiazda tenisa była widziana w mieszaniu zaledwie dzień po otrzymaniu pozytywnego testu na Covid

Dziennikarz, o którym mowa, Frank Ramilla, powiedział, że do tego miesiąca nie miał pojęcia o pozytywnym teście. Dodał, że Djokovic robił zdjęcia bez maski, ale odmówił jej zdjęcia, by zrobić dodatkowe zdjęcia podczas wywiadu.

Djokovic wyjaśnił, że z perspektywy czasu niesłusznie poszedł, aby dowiedzieć się o swojej diagnozie, ponieważ nie chciał zawieść reportera.

Ale to przełamało trochę lody z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Pisarzy Tenisowych (ITWA), które wydało własne niezwykłe oświadczenie potępiające jego zachowanie. Opisał niepowodzenie Djokovica w ujawnieniu swojej pozytywnej sytuacji jako „niezwykle niepokojące”.

ITWA, której członkowie są odpowiedzialni za historiografię Djokovica, kontynuowali: „Jako dziennikarze bardzo dbamy o przestrzeganie wszystkich obowiązujących zasad Covid i oczekujemy tego samego od wszystkich graczy. Ponadto należy zauważyć, że podczas tegorocznego Australian Open dziennikarze muszą być w pełni zaszczepieni.

W tym samym dniu przesłuchania Djokovic został sfotografowany podczas przyjęcia na jego cześć w Belgradzie

W tym samym dniu przesłuchania Djokovic został sfotografowany podczas przyjęcia na jego cześć w Belgradzie

Stwierdzono, że Djokovic sfałszował odpowiedzi w swoim wniosku imigracyjnym, próbując pokonać procedury

Stwierdzono, że Djokovic sfałszował odpowiedzi w swoim wniosku imigracyjnym, próbując pokonać procedury

Djokovic może być bardziej zaniepokojony wpływem, jaki ten odcinek będzie miał na jego pozycję w innej organizacji tenisowej, ATP.

Jest to związek piłkarzy, który Serb pomógł stworzyć i któremu poświęcił dużo wolnego czasu. Jednak jego referencje przywódcze zostały tutaj poważnie uszkodzone.

Jednym z powodów jest to, że wielu graczy było wrogo nastawionych lub obojętnych na pomysł szczepień, ale nadal to robiło, aby pomóc w kontynuowaniu rund i przestrzeganiu zasad. Niektórzy również zasugerowali – a wielu powiedziało prywatnie – że nie doceniają pomysłu, by Djokovic nie dogadywał się z nikim innym.

READ  Marine Le Pen proponuje zacieśnienie stosunków NATO-Rosja po wojnie na Ukrainie | Wybory prezydenckie we Francji 2022

Oto kilka przykładów, które wyjaśniają, że dla Djokovica jest to dopiero początek, a nie koniec, nawet jeśli w przyszłym tygodniu otrzyma prawo do rywalizacji w Melbourne Park.

Jego leczenie doprowadziło do protestów, a niektórzy kibice czekali przed hotelem Park w Melbourne

Jego leczenie doprowadziło do protestów, a niektórzy kibice czekali przed hotelem Park w Melbourne

O ile nie zostanie zaszczepiony, można oczekiwać, że rywalizacja ta będzie kontynuowana z wszystkimi towarzyszącymi kontrowersjami z jednego turnieju na drugi.

Na przykład organizatorzy Wimbledonu bacznie przyglądają się i trzymają swoje pozycje, a do turnieju zostało jeszcze pięć miesięcy. Ich oficjalne stanowisko jest takie, że zgadzają się z ówczesnymi radami rządu – świat mógł się wtedy zmienić.

W tej chwili Australian Open i Djokovic zrobili wszystko, co mogli, aby zapewnić mu obecność, ale nawet jeśli to zadziałało, była już cena do zapłacenia.