Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Migranci z Nigerii płyną na Wyspy Kanaryjskie za sterami statku |  uchodźcy

Migranci z Nigerii płyną na Wyspy Kanaryjskie za sterami statku | uchodźcy

Hiszpańska straż przybrzeżna uratowała trzech migrantów, którzy ukrywali się na pokładzie tankowca, który przybył na Wyspy Kanaryjskie Nigeria balansując na sterze tuż nad linią wody.

Na zdjęciu opublikowanym w poniedziałek przez Straż Przybrzeżną na Twitterze trzech migrantów siedzi za sterami tankowca Alethyni 2.

Mapa

Pływający pod maltańską banderą statek Ithenian 2 przybył do Las Palmas na Gran Canarii w poniedziałek po południu po 11-dniowej podróży z Lagos w Nigerii, zgodnie ze stroną śledzącą statki MarineTraffic.

Straż Przybrzeżna poinformowała na Twitterze, że migranci zostali zabrani do portu i zajęli się nimi służby zdrowia z powodu odwodnienia i hipotermii.

Txima Santana, dziennikarka i doradca imigracyjny rządu Wysp Kanaryjskich, ćwierkanie: „To nie pierwszy i nie ostatni. Pasażerowie na gapę nie zawsze mają takie samo szczęście.”

Migranci przybywają na Wyspy Kanaryjskie po niebezpiecznej przeprawie z północy Afrykaznacznie wzrosła od końca 2019 r. w następstwie zaostrzenia kontroli na trasach śródziemnomorskich.

W październiku 2020 roku cztery osoby zniknęły za sterami tankowca z Lagos i ukrywały się przez 10 dni, zanim zostały odkryte przez policję, gdy statek przybył do Las Palmas.

Hiszpańskie dane pokazują, że migracja drogą morską na archipelag wzrosła o 51% w ciągu pierwszych pięciu miesięcy roku w porównaniu z rokiem poprzednim.

Tysiące ludzi ginie każdego roku podczas tej podróży, która jest jeszcze bardziej niebezpieczna ze względu na użycie rozklekotanych drewnianych lub gumowych łodzi.

READ  Najnowsze zdjęcie Nicholsa: jednostka policji w Memphis zaangażowana w aresztowanie została rozwiązana