Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Miesiączka i ciąża to nadal tabu dla kobiet

Logo E-WinS

Zdjęcie: Projekt European Women in Sport (E-WinS) jest finansowany przez program Erasmus + Sport i skupia ekspertów z dziewięciu uniwersytetów i organizacji sportowych.
Opinia jeszcze

Źródło: E-WinS

Eksperci w dziedzinie sportu i ćwiczeń apelują o lepszą edukację na temat ciąży w kobiecej piłce nożnej.

Nowe badania przeprowadzone w kobiecych klubach piłkarskich w sześciu krajach europejskich pokazują, że edukacja na temat menstruacji, hormonalnych środków antykoncepcyjnych i ciąży jest bardzo słaba.

badaniaPod kierownictwem naukowców z Staffordshire University wzięło udział ponad 1100 zawodników, trenerów i menedżerów od popularnych klubów po elitarne kluby w Bułgarii, Anglii, Finlandii, Francji, Polsce i Hiszpanii. Zbadałem zasady, postrzeganie i zrozumienie za pomocą ankiety internetowej i serii grup fokusowych.

Dr Jackie Forsyth, profesor nadzwyczajny fizjologii ćwiczeń, wyjaśnił: „Wydaje się, że na żadnych formalnych kursach trenerskich nie poświęca się zbyt wiele uwagi kwestii hormonów jajnikowych i ich wpływu na trening i wydajność, a także ciąży i połogu.

„W sporcie te tematy są również w różnym stopniu piętnowane i milczą, a także stanowią barierę dla równości płci. Aby rozwiązać ten problem, chcieliśmy zebrać najlepsze praktyki w całej Europie, aby zobaczyć, co kluby radzą sobie dobrze, co działa i co można poprawić.

„Pomimo pewnych dobrych praktyk w poszczególnych klubach w różnych krajach, wiedza i zrozumienie tego, w jaki sposób wpływa to na trening, wydajność i zdrowie, są ograniczone. Wiedza jest generalnie pozostawiona jednostce bez wsparcia organów zarządzających lub przeszkolonych dostawców usług edukacyjnych.”

69% wszystkich respondentów stwierdziło, że w ich klubach „nigdy nie zapewniano” edukacji na temat menstruacji i chociaż niektóre kluby śledziły miesiączki u graczy, było to zróżnicowane i niespójne.

Zbliżanie się do trenerów wokół menstruacji zostało określone jako trudne dla niektórych graczy, z jedną wadą, że „gra kobiet jest nadal w większości trenowana przez mężczyzn” i że „mężczyźni nie zrozumieją”. Z tego powodu niektórzy zawodnicy wspierali się nawzajem, zachowując to „wśród nas, dziewcząt”, a nie zbliżając się do swoich trenerów.

Podobnie 77% respondentów zgłosiło brak edukacji na temat hormonalnych środków antykoncepcyjnych, a 64% zgłosiło brak edukacji na temat ciąży. Ponadto tylko 5% jest świadomych polityki klubu dotyczącej ciąży, urlopu macierzyńskiego, obowiązków macierzyńskich i opiekuńczych/opiekuńczych.

Rekomendacje wynikające z badania obejmują zatrudnianie większej liczby trenerek i sformalizowanie edukacji trenerów w celu uwzględnienia badań nad menstruacją, antykoncepcją hormonalną i ciążą, aby zachęcić do otwartego dialogu między trenerami a sportowcami. Badania informują również o nauczaniu bezpośrednio na Uniwersytecie Staffordshire Stopnie sportowe i ruchowe.

Współautorka, dr Alex Blackett, powiedziała: „Te odkrycia podkreślają fakt, że trening i edukacja piłkarska jest nadal nastawiona na gry mężczyzn. Wydaje się, że rozwój kobiecego futbolu jest obecnie na powierzchni i wciąż jest wiele do zrobienia.

„Gotowość do otwartej dyskusji jest niezwykle ważna, ponieważ, jak sugeruje nasz artykuł, niektóre z tych kwestii nadal są napiętnowane. Chociaż dobrze, że istnieje taka solidarność i że gracze wspierają się nawzajem, czasami okazuje się, że zasady pseudonauki To trwa i dlatego ważne jest, aby właściwe informacje i wsparcie pochodziły z góry.”

Badanie było częścią Europejskie kobiety w sporcie (E-WinS) Projekt, finansowany z programu Erasmus + Sport, skupia ekspertów z dziewięciu uczelni i organizacji sportowych.

Zespół z Staffordshire University będzie teraz współpracował bezpośrednio z brytyjskimi klubami piłkarskimi, aby zastosować niektóre z ich odkryć w praktyce, a partnerzy projektu E-WinS opracują zestawy narzędzi, które będą bezpłatnie dostępne online.

W 2022 roku Chelsea Women’s Club stała się pierwszym klubem piłkarskim na świecie, który poświęcił treningi na cykle menstruacyjne zawodników, a menedżerka reprezentacji kobiet w Anglii Sarina Wegman wprowadziła aplikacje do śledzenia menstruacji przed zwycięstwem drużyny w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej Kobiet w 2022 roku.

Niedawno drużyny kobiet Stoke City i West Bromwich Albion ogłosiły przejście na kolorowe spodenki w swoich domowych strojach ze względu na obawy graczy dotyczące noszenia bieli podczas miesiączki.

Dr Forsyth dodał: „Na początku chodzi o uświadomienie, że PMS to nie tylko PMT, wahania nastroju i wzdęcia. Różnice w poziomie hormonów jajnikowych występują przez całe życie, więc zrozumienie ich skutków jest ważne dla rozwoju kobiecego futbolu”.

„Coś tak prostego, jak śledzenie cykli menstruacyjnych graczy, może mieć duże znaczenie.Na przykład wydajność można poprawić w niektórych fazach cyklu miesiączkowego, a trening można dostosować, aby uniknąć kontuzji i bolesności mięśni.

„Trenerzy muszą być świadomi problemów specyficznych dla kobiet i mam nadzieję, że zostanie to uwzględnione w nagrodach trenerskich federacji, ponieważ jest to wyraźnie konieczne”.

Miesiączka, antykoncepcja hormonalna i ciąża w kobiecej piłce nożnej: postrzeganie zawodników, trenerów i menedżerów Opublikowany w Sport w społeczności czasopismo.


Zastrzeżenie: AAAS i EurekAlert! nie ponosi odpowiedzialności za dokładność biuletynów wysyłanych na EurekAlert! Za pośrednictwem współpracujących instytucji lub w celu wykorzystania jakichkolwiek informacji za pośrednictwem systemu EurekAlert.

READ  Sportowa wycieczka po Utice w poniedziałek 25 maja: baseball, softball i golf