Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Miesiące po śmierci ujawniono przyczynę śmierci Krzysztofa Zuberta – NBC Chicago

Miesiące po śmierci ujawniono przyczynę śmierci Krzysztofa Zuberta – NBC Chicago

Kilka miesięcy po znalezieniu ciała Krzysztofa Zuberta w wodach jeziora Michigan po tym, jak zniknęła z imprezy w dzielnicy River North w Chicago, ogłoszono przyczynę śmierci.

Według biura lekarza sądowego hrabstwa Cook, Szubert zmarł w wyniku utonięcia, a przyczyną było zatrucie etanolem. Został skazany na wypadek.

Szubert, 21-letni polski biznesmen prowadzący interesy w Chicago, został znaleziony nieprzytomny w jeziorze Michigan niedaleko Oak Street Beach 7 grudnia. Zgłoszono, że zaginął na imprezie w River North i był przedmiotem poważnych poszukiwań, zanim odkryto jego ciało.

Jego śmierć nastąpiła na kilka dni przed śmiercią 25-letniego Petera Salvino, doktoranta z północnego zachodu, którego również znaleziono w jeziorze Michigan po zniknięciu z imprezy w Lincoln Park.

W zeszłym miesiącu biuro lekarza sądowego hrabstwa Cook ujawniło przyczynę i sposób śmierci Salvino, wymieniając ją jako „utonięcie w wyniku zatrucia etanolem jako przyczynę”. Sposób zgonu był przypadkowy.

Ale sprawa Zuberta pozostała bez odpowiedzi, ponieważ śledczy odnieśli się do wypadku jako śledztwa w sprawie śmierci, a nie utonięcia.

Pod koniec grudnia koroner powiedział NBC Chicago, że przyczyny śmierci Suzberta nie można ustalić, dopóki dochodzenie policyjne nie zostanie zakończone.

„Policja powinna zakończyć raport i dochodzenie” – powiedział wówczas rzecznik. „Kiedy mamy wszystkie informacje od policji, ustalamy sposób i przyczynę śmierci”.

Urzędnicy powiedzieli, że Zubert był ostatnio widziany około 21:45 3 grudnia podczas imprezy świątecznej w North Bar Howell nad Moon River.

Przyjaciele mówią, że Zubert był na przyjęciu, kiedy wyszedł na zewnątrz.

„Widziałem go stojącego tam, a potem już go tam nie było” – powiedział NBC 5 przyjaciel Michel Wojasinski. „Nikt nie widział, jak wychodził. Następnego dnia, w niedzielę, poszedłem do jego pokoju i zapukałem do drzwi – były puste – nie było go”.

Około 1:55 rano 7 grudnia policja odpowiedziała na wezwanie dotyczące 21-letniego mężczyzny, którego znaleziono niereagującego w wodzie w pobliżu bloku 1000 na North DuSable Lake Shore Drive. Mężczyzna został później zidentyfikowany jako Szubert.

READ  Data premiery Survivor opóźniona, ponieważ programiści chcą „przynieść standard, na jaki zasługują polscy fani”

Policja poinformowała, że ​​został przewieziony do pobliskiego szpitala, gdzie wkrótce potem stwierdzono zgon.