Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Miejscowi kajakarze stają na podium Pucharu Burmistrza w Polsce

Dwóch lokalnych nastolatków, 13-letni Daniel Barry z Port Sydney i 14-letni Owen Mackay z Huntsville są członkami Muskoka Kayak School (MKS). Niedawno wyjechali do Polski z trenerem Andym Barrym, gdzie uczestniczyli w Pucharze Prezydenta w Krakowie. Daniel zajął pierwsze miejsce w zawodach kajakowych K1, a Owen zajął drugie miejsce. Kategoria K1 obejmuje kajaki jednoosobowe; Narciarze siedzą na łodzi i używają podwójnego wiosła do poruszania się po ścieżce.

Zaproszenie do udziału w wyścigu Polski w ramach Mistrzostw Polski w Rankingu Narodowym wystosował nowy trener Daniel, Polak i trener Team Canada.

Imponujące wyniki chłopców są inspiracją dla innych młodych sportowców oraz źródłem dumy i zachęty dla ich trenerów i rodzin.

Andy, który jest ojcem Daniela i właścicielem MKS, wyjaśnia: „Daniel wiosłuje w białych wodach odkąd skończył osiem lat, podczas gdy Owen zaczął właściwie dopiero w zeszłym roku”.

Oczekiwano, że Daniel wygra wyścigi w zeszły weekend, podkreśla Andy. „Jest znacznie szybszy w kajaku niż wszyscy inni w jego grupie wiekowej i oczekuje się, że będzie pretendentem do miejsca dla kanadyjskiej drużyny na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku”.

Tymczasem nie oczekiwano, że Owen zdobędzie podium. „Jego występ był świetny” – mówi Andy. „Owen był gwiazdą wszystkich kanadyjskich wioślarzy w wyścigu. Najlepsi trenerzy krajowi i kanadyjscy olimpijczycy, którzy tam byli, komentowali, jak dobrze się ścigał Owen. „

Owen McKay i Daniel Barry w Krakowie (Andy Barry)

„Bardzo miłą i nieoczekiwaną niespodzianką” dla Muskoka Kayak School było zajęcie pierwszego i drugiego miejsca, mówi Andy.

Andy założył Muskoka Kayak School w 2015 roku, aby rozwijać młodych sportowców zarówno na poziomie sportowym, jak i jako cała osoba, mówi żona Andy’ego, Steve Barry. „Dzieci są zachęcane do samodzielności i uczenia się dbania o swój sprzęt i odpowiedzialności za to, czego potrzebują, aby dostać się do wody. Zachęcamy również do zabawy, ponieważ filozofia polega na pielęgnowaniu miłości do sportu na nadchodzące lata. Trening równoważenia a zabawa jest trudna, celowo obliczona i dostosowana, w zależności od tego, co dzieje się z dziećmi w danym momencie. Różnicowanie jest również kluczem do naszej filozofii. To, co jest dobre dla jednego sportowca, niekoniecznie jest dobre dla innego”.

READ  Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Andy Murray „czuje się dobrze”, przygotowując się do obrony olimpijskiej

Rodzicami Owena są Ben i Katie McKay. Owen jest najstarszym z czwórki dzieci pary. Mama Katie mówi: „Owen zawsze lubił brać udział w zorganizowanych sportach. To jego trzecie letnie wioślarstwo z MKS. Zainspirowało mnie do przyłączenia się, ponieważ niektórzy z jego przyjaciół pochodzą z Mossack. [Muskoka Aquatic Club] wioślarstwo i będzie mógł spędzać z nimi więcej czasu. Ponadto Andy trenował swoją drużynę pływacką, Owen dobrze zareagował na jego styl trenerski i chciał więcej pracować z Andym”.

Młodsze rodzeństwo Owena brało udział w programach MKS, MUSAC i Jackrabbit w Arrowhead Nordic Club. „Uwielbiam takie programy, które zachęcają starszych uczestników do bycia pozytywnymi wzorami do naśladowania dla młodych ludzi” – mówi Katie. „Jestem bardzo wdzięczny za wszystkie te programy, które dałeś moim dzieciom i za wystawianie moich dzieci na tak pozytywne nastoletnie wzorce do naśladowania”.

Katie nie była zaskoczona poziomem zainteresowania Owena. Wyjaśnia: „Zawsze kochał współzawodnictwo: turnieje hokejowe, zawody pływackie, wyścigi łyżwiarskie, zawody lekkoatletyczne w szkole itp. Rozkwita, kiedy widzi, jak może zdobyć dobre rzeczy. Robi wszystko, co w jego mocy, zarówno w czasie treningu, jak i czas zawodów., ciężko pracuje, bierze pod uwagę opinie trenerów, starając się dalej rozwijać swoje umiejętności. Myślę, że przenosi również umiejętności i doświadczenia z różnych dyscyplin sportowych na nowe sytuacje, więc czuje się komfortowo próbując nowych rzeczy.

Podobnie rodzice Daniela, Steve i Andy, zgadzają się, że Daniel wydaje się lubić treningi i rzadko trzeba go popychać. Steve i Andy są nauczycielami i chociaż szkoła i nauczyciele są dla nich ważni, widzą wartość w sporcie, podróżach i aktywności fizycznej.

„Andy zawsze wykorzystuje możliwości uczenia się, nawet gdy jesteś poza wodą” — mówi Steve. „Może nie są to tradycyjne lekcje w klasie, ale uczą różnic architektonicznych i kulturowych, pracy w różnych walutach i matematyki związanej z kursami wymiany i oczywiście negocjowaniem różnych języków. Współpracujemy z nauczycielem Daniela, aby upewnić się, że odrobi każdą pracę domową, której potrzebuje ”.

READ  Fredonia awansowała na ósme miejsce w klasie C | Wiadomości, sport, praca

Andy mówi: „W przeszłości zacząłem i trenowałem wielu młodych wioślarzy. Zostali mistrzami kraju, mistrzami świata i medalistami olimpijskimi w różnych dyscyplinach kajakarstwa”.

Barry i jego młodzi zawodnicy wezmą również udział w czterech wyścigach Pucharu Europy Juniorów w slalomie, które odbędą się we Włoszech, Słowenii, Austrii i Czechach. bądźcie czujni Wygląda na to, że ci młodzi sportowcy dopiero zaczynają!

Nie przegap okazji odwiedzenia Dopplera!

Udział Tutaj Aby otrzymać nasze podsumowanie e-mailem z linkami do naszych najnowszych historii.
Wiadomości lokalne w Twojej skrzynce odbiorczej trzy razy w tygodniu!

Kliknij tutaj, aby wesprzeć lokalne wiadomości