Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Miejsca parkingowe w Auckland są droższe niż depozyt za dom

Aby mieszkać w najwyższych pokojach najwyższej wieży na Ziemi, książęta i księżniczki Ponsonby i centralnego Auckland będą potrzebować poważnych pączków.

Jeden parking w najwyższym apartamentowcu w Nowej Zelandii został sprzedany pod młotek za rekordową kwotę 288 000 dolarów.

Proces przetargowy rozpoczął się wśród pięciu potencjalnych nabywców jednego parkingu w Pacifica Apartments Tower przy Commerce Street w centrum Auckland za oszałamiającą cenę 80 000 USD.

Pacifica super penthouse składa się z dwóch górnych pięter 54-piętrowego budynku Pacifica przy Commerce Street w Auckland.  (Pokazano wszystkie zdjęcia.)

dostarczony

Pacifica super penthouse składa się z dwóch górnych pięter 54-piętrowego budynku Pacifica przy Commerce Street w Auckland. (Pokazano wszystkie zdjęcia.)

Ta sprzedaż sprawia, że ​​jest to najdroższy parking w Nowej Zelandii, bijąc rekord czterolatka wynoszący 265 000 dolarów za miejsce w apartamentowcu Quay Regency przy Quay Street w Auckland.

Czytaj więcej:
Jak sprzedawane są najdroższe, warte wiele milionów dolarów rezydencje w Nowej Zelandii?
* Człowiek stojący za najwyższym wieżowcem w Nowej Zelandii sprzedaje ogromną witrynę osiedlową
* Butikowy hotel w wieżowcu Pacifica stoi na lodzie z powodu zamknięcia granicy z Covid
* 250 milionów dolarów na wybudowanie luksusowego hotelu i apartamentów w Auckland, aby rozpocząć budowę w ciągu dwóch miesięcy
Globalne zainteresowanie super penthouse’em o wartości 40 milionów dolarów w Auckland

Tylko kupujący, którzy posiadają mieszkanie w Pacifica, mogą wziąć udział w środowej aukcji, powiedział agent Pacifica Parking, Barfoot i Annie Shaw.

Cena minimalna za parkowanie została ustalona na 165 000 USD, ale podniosło ją dwóch naprawdę chętnych licytantów.

Najbliższy budynek parkingowy w Auckland do transportu na Commerce Street, gdzie znajduje się Pacifica, to budynek parkingowy w centrum, którego limit wynosi 40 USD dziennie (i do 10 USD dziennie w weekendy i święta).

Oznacza to, że przeciętny Joe musiałby zaparkować swój samochód na 7200 dni roboczych — to jest 1440 tygodni roboczych — na najdroższym parkingu w gminie, aby podnieść rachunek za ten sam rozmiar, co cena sprzedaży.

Masywny penthouse o powierzchni około 1200 metrów kwadratowych zajmuje dwa górne piętra i oferuje 360-stopniowy widok na miasto i port.  Opisywany jako "wielkie sanktuarium" W zestawieniu szopa nie była częścią pierwotnego układu budynku.

dostarczony

Masywny penthouse o powierzchni około 1200 metrów kwadratowych zajmuje dwa górne piętra i oferuje 360-stopniowy widok na miasto i port. Opisana na liście jako „wielkie sanktuarium”, szopa nie była częścią pierwotnego układu budynku.

Xu powiedział, że w 54-piętrowym budynku Pacifica jest 270 mieszkań i tylko 143 parkingi. Większość z nich jest sprzedawana z apartamentami jako pakiet, ale kupujący mogą zrezygnować, jeśli czują się niechciani lub niepotrzebni.

Shaw powiedziała, że ​​jej sprzedawcy kupili trzypokojowe mieszkanie z parkingiem za 2,36 miliona dolarów, ale później postanowili oddać swój samochód i miejsce parkingowe. „Dla niektórych atrakcją życia w mieście jest możliwość nieużywania samochodów” – powiedziała.

Ceny mieszkań i penthousów w budynku wahają się od 800 000 do 10 milionów dolarów, a 85 procent planów zostało wyprzedanych do czerwca 2020 roku.

Shaw powiedział, że nabywcy Pacifica byli „bardzo bogaci” i nie mieli możliwości zakupu więcej niż jednego parkingu od dewelopera. Oznacza to, że rywalizacja o miejsce na drugi lub trzeci samochód jest zacięta.

„Nie spodziewaliśmy się [the auction] zajść tak daleko. Ale to bardzo piękny budynek. Każdy chce być w budynku, a każdy w budynku chce mieć parking. – Oto historia – powiedziała.

Pacifica będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w Nowej Zelandii - około 178 metrów.

dostarczony

Pacifica będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w Nowej Zelandii – około 178 metrów.

Powiedziała, że ​​parkowanie samochodu za 5200 dolarów rocznie nie jest opcjonalne. Mieszkańcy mogą parkować samochody na własnych przestrzeniach lub na pobliskich parkingach Wilsona, przy czym wyznaczona przestrzeń jest wynajmowana za 600 USD miesięcznie, a nieprzydzielone miejsca za 500 USD miesięcznie.

Ta cena jest nadal o wiele tańsza niż kupno parkingu, ale Shaw powiedział, że pieniądze nie przeszkadzają mieszkańcom budynku: „Wynajem jest tańszy, ale większość ludzi chce mieć swoje samochody w budynku”.

Ekstrawagancki penthouse o wartości 40 milionów dolarów w Pacifica, który może stać się najdroższą częścią nowozelandzkiej nieruchomości, jaką kiedykolwiek sprzedano, przyciągnął światową uwagę, gdy został wprowadzony na giełdę.

Jason Gaddis z nowozelandzkiej firmy Sotheby’s International Realty, który wspólnie sprzedaje penthouse ze Scarlett Wood, powiedział: Rzeczy Zewnętrzne zainteresowanie nieruchomością wzrosło po sukcesie blokady Nowej Zelandii.

Mierzący 57 pięter i będący domem dla najdroższych nieruchomości w kraju, Pacifica to duży penthouse o powierzchni 1219 metrów kwadratowych, który jest dostępny na rynku za 42,8 miliona dolarów i ma prawo do zakupu sześciu miejsc parkingowych na tym terenie.

dostarczony

Mierzący 57 pięter i będący domem dla najdroższych nieruchomości w kraju, Pacifica to duży penthouse o powierzchni 1219 metrów kwadratowych, który jest dostępny na rynku za 42,8 miliona dolarów i ma prawo do zakupu sześciu miejsc parkingowych na tym terenie.

Korzystne jest to, że niedokończony super penthouse ma zwolnienie dla zagranicznego kupującego, co oznacza, że ​​zagraniczni kupujący nie potrzebują zgody Biura Inwestycji Zagranicznych. Został on przyznany, ponieważ deweloper Hengyi Pacific Ltd rozpoczął już budowę, kiedy wprowadzono prawo, i był w stanie ubiegać się i otrzymać świadectwo przejściowego zwolnienia.

Zwolnienie dotyczy wszystkich mieszkań w budynku, ale Xu powiedział, że zdecydowana większość kupujących to zamożni Kiwi. „Sprzedałem prawie 70 mieszkań na Pasivce i powiedziałbym, że 80-90 proc. moich kupujących to lokalni mieszkańcy. Niewielu z nich osiedliło się za granicą”.

Trzech oferentów wycofało się, gdy uchwalono cenę minimalną w wysokości 165 000 USD, powiedział Murray Smith, dyrektor Central Auctions w Barfoot & Thompson.

„Niespodzianką było to, że cena była znacznie wyższa niż się spodziewaliśmy i to, co widzieliśmy w przeszłości. Wyobrażam sobie, że ta sprzedaż da ludziom pewność, że parkowanie jako najlepsza nieruchomość ma wartość.

Planowany penthouse oferuje ogromne powierzchnie mieszkalne na 53. piętrze, z pięcioma sypialniami na piętrze, w tym narożnym apartamentem głównym z rozległymi widokami.  Oferuje również dziewięć basenów, piwnicę z winami, salę do degustacji wina, salę multimedialną i siłownię.

dostarczony

Planowany penthouse oferuje ogromne powierzchnie mieszkalne na 53. piętrze, z pięcioma sypialniami na piętrze, w tym narożnym apartamentem głównym z rozległymi widokami. Oferuje również dziewięć basenów, piwnicę z winami, salę do degustacji wina, salę multimedialną i siłownię.

Na początku tego roku jeden parking w Hongkongu został sprzedany za 1,8 miliona NZ$. Te wysokie ceny parkingów wynikają z zatłoczenia miasta, co oznacza, że ​​fizyczna przestrzeń jest bardzo kosztowna.

Czy możemy zauważyć podobny trend wzrostowy w naszych największych miastach? Według danych Core Logic średnia cena sprzedaży parkingu CBD w Auckland w 2020 r. wyniosła 80 000 USD, a cena ta wzrosła w tym roku do 91 000 USD — ponad 10 procent.

„Szczerze mówiąc, trudno mieć pewność co do trendów cen parkingowych, ponieważ mówimy o niewielkiej próbce transakcji każdego roku i w dużej mierze niszowym segmencie” – powiedział Kelvin Davidson, główny ekonomista nieruchomości w Core Logic.

Ale agent luksusowych nieruchomości Ole Wall, którego nabywcy zazwyczaj wydają dziesiątki milionów, powiedział, że spodziewa się tylko wzrostu cen parkingów.

„Amortyzatorzy o wysokiej wartości netto, których obecnie mamy w naszych księgach, mają parking na szczycie listy potrzeb, gdy przeprowadzają się z dużego domu do mieszkania.

„Rada wydaje się mieć na celu uniemożliwienie parkowania w mieście, więc widzę tylko wykładniczy wzrost wartości parkingów prywatnych”.

READ  NASA ujawnia, że ​​Międzynarodowa Stacja Kosmiczna wymknęła się spod kontroli po awarii silników odrzutowych w rosyjskim module „Noka”