Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Międzynarodowy system płatniczy LEO oferuje korzystne warunki dla przelewów pieniężnych i nowe usługi dla biznesu

Międzynarodowy system płatniczy LEO, jeden z największych systemów płatności na Ukrainie, zaoferował jeszcze bardziej korzystne warunki dla przelewów pieniężnych poprzez zwiększenie liczby uczestników i nowe rozwiązania techniczne, informuje służba prasowa spółki.

Wielokartowe przelewy pieniężne od LEO – serwis przelewów p2p o zaawansowanych możliwościach. Dzięki systemowi lojalnościowemu rabatów na przelewy, klienci mogą nie tylko przesyłać pieniądze ze swojej karty bankowej na kilka innych kart, ale również otrzymać bardziej korzystne warunki przelewów. Przelewy są możliwe między kartami systemów płatniczych VISA i MasterCard, a także ukraińskiego systemu „Prostir”. Usługa umożliwia utworzenie i odebranie przelewu wysłanego do ciebie przez innego użytkownika, a także opłacenie przelewu kodem aktywacyjnym dla innego klienta.

W listopadzie 2021 roku Międzynarodowy system płatności LEO uruchomił możliwość dokonywania płatności w grupach i kanałach Telegram. Nowa funkcja pozwala na przyjmowanie płatności kartami kredytowymi za pośrednictwem systemów płatniczych. Do płatności można wykorzystać dowolną platformę komunikatora, w tym Telegram Desktop.

Jednocześnie LEO udostępniło na swojej stronie internetowej szczegółowe informacje na temat tego, w jaki sposób przedsiębiorcy mogą umożliwić przyjmowanie płatności za pośrednictwem Telegramu

Obecnie komunikator obsługuje płatności w ponad 200 krajach, współpracując z 15 dostawcami usług płatniczych. Jednym z nich została firma LEO MPS ze swoim rozwiązaniem płatności telegramem o nazwie LeoPayment. 30% wszystkich firm, którym udało się pomyślnie zakończyć techniczną integrację z komunikatorem oraz są dostępne dla płatności użytkowników, to firmy z Ukrainy.

Według Aliony Shevtsovej, CEO MPS LEO, LEO zajmuje pozycję jednego z najaktywniej rozwijających się ukraińskich systemów płatniczych stworzonych przez niebankowe instytucje finansowe. Według niej udało się to osiągnąć dzięki aktywnej pracy z uczestnikami systemu płatności i wspieraniu ich najbardziej dynamicznych projektów. W 2022 roku będą kontynuowane prace nad rozwojem MPS LEO, a klientom zostaną zaoferowane nowe usługi w zakresie przelewów pieniężnych i płatności za usługi na korzystnych warunkach.

READ  `` Relacje Katar-Polska rosną w siłę ''

Wcześniej w MPS LEO informowano, że wzrost obrotów systemu płatniczego w ciągu 9 miesięcy 2021 r. (w porównaniu do analogicznego okresu w 2020 r.) wzrósł o 146%. Wzrost liczby transakcji wyniósł +147% w trzech kwartałach 2021 r. (27,8 mln w 2021 r. w porównaniu z 18,9 mln transakcji w 2020 r.).

W marcu 2021 roku międzynarodowy system płatniczy LEO został włączony przez Narodowy Bank Ukrainy do kategorii ważnych systemów płatniczych na Ukrainie. W 2021 roku MPS LEO został członkiem systemów płatniczych MasterCard i Visa.

W czerwcu szefem rady nadzorczej został trzeci prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko. System liczy obecnie 22 członków.