Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Międzynarodowy komitet olimpijski: krytyka powrotu rosyjskich sportowców do sportu jest „niefortunna” Wiadomości z igrzysk olimpijskich

Międzynarodowy komitet olimpijski: krytyka powrotu rosyjskich sportowców do sportu jest „niefortunna” Wiadomości z igrzysk olimpijskich

Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił w środę, że rosyjscy i białoruscy sportowcy powinni mieć możliwość udziału w światowych sportach; Rządy, w tym Ukraina, skrytykowały tę decyzję, twierdząc, że nie ma na nią miejsca w światowym sporcie, ponieważ wojna się przeciąga


15:04, Wielka Brytania, czwartek 30 marca 2023 r

Przewodniczący MKOl Thomas Bach nazwał krytykę organu zarządzającego ze strony niektórych europejskich rządów „niefortunną”.

W środę Międzynarodowy Komitet Olimpijski wydał zestaw zaleceń dla międzynarodowych federacji sportowych, które umożliwią powrót sportowców z Rosji i Białorusi.

Sportowcy z obu krajów zostali wykluczeni z kilku sportów olimpijskich od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę w 2022 roku.

Między innymi rządy na Ukrainie, w Polsce i Czechach były rozgniewane oświadczeniem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w środę, że sportowcy z obu krajów nie mają miejsca w sporcie, ponieważ wojna się przeciąga.

Jednak Bach odpowiedział na krytykę, nazywając ją „niefortunną”.


zdjęcie:
Bach przemawiał podczas czwartkowej konferencji prasowej

„To niefortunne, że niektóre rządy nie chcą szanować większości w Ruchu Olimpijskim i wszystkich zainteresowanych stron, ani autonomii sportu” – powiedział Bach.

„Szkoda, że ​​te rządy nie zajmują się kwestią podwójnych standardów. Nie widzieliśmy ani jednego komentarza na temat ich stanowiska w sprawie udziału sportowców z innych 70 krajów w wojnach i konfliktach zbrojnych na całym świecie”.

Ogłoszenie nie obejmuje Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024, a odrębna decyzja zostanie podjęta w późniejszym terminie, ale ostatnie zalecenia Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego pozwolą na powrót sportowców z Rosji i Białorusi do światowego sportu.

„Interwencje rządowe wzmocniły jedność ruchu olimpijskiego” — dodał Bach.

„Rządy nie mogą decydować, którzy sportowcy mogą brać udział w jakich zawodach. To będzie koniec globalnego sportu, jaki znamy dzisiaj”.