Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Fantastycznych w Neuchâtel prezentuje hybrydowy skład 2021 | Aktualności

Brytyjski dyrektor Ben Whittles na ziemi Jest jednym z pretendentów do tegorocznego 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Fantastycznych w Neuchâtel, który odbędzie się w wersji hybrydowej w dniach 2-10 lipca w Szwajcarii.

Odbywa się pod tymczasową administracją Loïca Valceschiniego, zanim nowy prezydent Pierre-Yves Walder przejmie władzę w lipcu.

Wydarzenie obejmuje 55 filmów, osiem programów krótkometrażowych, osiem instalacji imersyjnych i dwie produkcje telewizyjne. Wśród gości specjalnych będzie legendarny artysta efektów dźwiękowych Volker Engel, najbardziej znany ze swojej pracy w filmach Godzilla, Dzień Niepodległości A Upadek Białego Domu.

W konkursie o nagrodę HR Giger Narcisse Prize, na którą składa się 10 000 franków szwajcarskich (10 928 USD), rywalizuje w konkursie 14 międzynarodowych filmów, prezentowanych przez miasto Neuchâtel. Oprócz na ziemi, Wśród konkurentów jest Dash Show kryptozo, Jaco Power cel Tim Fellbaum Pływy Willie Haven Jones Eid.

Festiwal będzie miał silny element azjatycki, w tym Konkurs Filmowy z Azji, w ramach którego odbędzie się szwajcarska premiera Cho Kyung-hun woda piękna. Festiwal zaprezentuje tajwański film w ramach programu Formosa Fantastica.

Sekcja filmów trzeciego gatunku prezentuje kolekcję filmów eksplorujących granice wyobraźni. Polska reżyserka Daria Woszek do tej pory gościła w Neuchâtel Mary odchodziszPodczas gdy amerykański reżyser Rodney Asher zaprezentuje Wada matrycy. Uwzględniono także dwie europejskie premiery: Ken Ninomiya Tonkatsu DJ Agetaro A dzicy ludzie Od Thomasa Danskova.

Tymczasem sekcja Ultra Movies poświęcona jest filmom ekstremalnym. Zawiera francuskiego reżysera Mathieu Toure obijać się i Jamesa Ashcrofta Powrót do domu w ciemności.

W ramach Rozszerzonego Programu NIFFF odbywają się konferencje i prelekcje poświęcone tematyce beletrystyki i branży audiowizualnej. Volker Engel omówi swoją pracę w: godżilla W ramach konferencji poświęconej ewolucji efektów używanych do ożywienia legendarnego potwora. Przedstawiciele Studio Juice zaprezentują studium przypadku Trioscope, innowacyjnej technologii prowadzonej przez program Netflix Redaktor Natomiast odrodzenie seriali francuskojęzycznych będzie przedmiotem dyskusji w wywiadzie ze scenarzystami Marie Enthovene, Nicolasem Beauvillette i Charlotte Sanson.

READ  Tak wyglądał Tom Ellis 20 lat temu. Lucyfer zagrał swoją pierwszą nierozpoznawalną rolę telewizyjną