Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Międzynarodowe Targi Hiszpańskie 25 000 pracowników Oddział Polski

Hiszpańska międzynarodowa firma Ferrell zgadza się zaszczepić 25 000 pracowników i rodzin polskiej filii. Zdjęcie: Astrogeneca

Hiszpańska międzynarodowa firma Ferrell zgadza się zaszczepić 25 000 pracowników i rodzin polskiej filii.

Hiszpańskiego Międzynarodowego Ferroviel Pudimex, polska spółka zależna, przystąpiła do ogólnopolskiego programu szczepień, który pozwala firmom organizować szczepienia swoich pracowników przeciwko Kovit-19, co firma mogłaby zacząć robić w maju. Wiele osób pyta teraz, dlaczego hiszpańskie firmy nie powinny tego robić, aby znacznie przyspieszyć szczepienia w kraju.

Pudimex, największa ekipa budowlana w Polsce, planuje zaszczepić łącznie 25 000 osób – krewni jego pracowników mogą dobrowolnie uzyskać dostęp do projektu i pracowników za granicą.

W Hiszpanii rząd finalizuje podpisywanie umów z pracodawcami i towarzystwami ubezpieczeniowymi, aby firmy te mogły udostępnić swoje możliwości logistyczne urzędnikom służby zdrowia w celu współpracy w procesie szczepień.

Polski rząd pozwala firmom kupować i szczepić pracowników Niedawno zaproponowano partie polityczne w Hiszpanii.

Prezydent Hiszpanii Pedro Sanchez odrzucił już tę ostatnią ofertę, ponieważ rząd jest zdecydowany udostępniać szczepionki innym krajom europejskim. Porozumienie, które zostanie poddane przeglądowi przez hiszpański rząd, ma na celu usprawnienie procesu i uzyskanie immunitetu grupowego, podobnie jak miało to miejsce w maju w Polsce.

Ferroviel, firma z 50,1% udziałem, niedawno podpisała nowy kontrakt o wartości 126 mln euro na budowę drogi wodnej łączącej Jezioro Wisłę z Zatoką Kdańską w północnej Polsce, a jej realizacja potrwa 24 miesiące. Celem projektu jest budowa przystani ułatwiających dostęp do okolicznych rzek, budowa mostu na nowej huśtawce oraz zmiana torów pobliskich dróg.

Minister infrastruktury Andrzej Adamsik powiedział, że jest to jeden z największych projektów budowlanych realizowanych obecnie w kraju, odcinający prawie 100 kilometrów normalnej trasy i otwierający nowe możliwości gospodarcze w regionie.

Źródło: Farrowal