Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Mała Polska wita uchodźców z Ukrainy

South Williamsport, hrabstwo Lycoming (WBRE/WYOU) — Little League® International ogłosiła, że ​​przeniesie swoje turnieje Małej Ligi Baseballu i Junior League Baseball Europe & Africa Region w 2022 r., w których polski obiekt będzie gościł grupę graczy softballu i trenerów ubiegających się o azyl z Ukrainy.

Turniej pierwotnie miał się odbyć w siedzibie Regionu Europejskiego w Kutnie w Polsce. Współpracując z polskim rządem, obiekt będzie gościł grupę graczy softballu i trenerów ubiegających się o azyl z Ukrainy, którzy przybyli do obiektu w Kutnie w poniedziałek 16 maja.

Były trener ukraińskiej ligi juniorów po raz pierwszy skontaktował się z kadrą niższej ligi w regionie Europy i Afryki, aby zapytać o wykorzystanie obiektu w Kutnie do goszczenia grupy graczy softballu z klubów z całego kraju.

Urzędnicy twierdzą, że Kotno znajduje się około 250 mil od granicy polsko-ukraińskiej. Pracownicy połączyli siły z grupą z Ukrainy, aby wspólnie z polskim rządem rozpocząć proces azylowy.

Łącznie 37 zawodników w wieku 12-18 lat i trzech trenerów będzie korzystać z tych obiektów co najmniej do połowy czerwca przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Softballu.

Little League International współpracuje z polskim rządem, aby zapewnić mieszkanie, żywność i inne niezbędne artykuły, a także mają dostęp do placów zabaw i obiektów do dalszej gry w softball.

Stephen de Keener, prezes i dyrektor generalny Małej Ligi, stwierdził:

To niewyobrażalnie trudny czas dla wszystkich na Ukrainie i jesteśmy wdzięczni, że możemy zapewnić naszym młodym graczom i trenerom softball nie tylko bezpieczną przystań, ale także udogodnienia do kontynuowania uprawiania sportu, który kochają.

„Podczas gdy baseball i softball są trywialne w porównaniu z okropnościami, z jakimi spotykają się Ukraińcy, Mała Liga jest miejscem, w którym społeczności mogą gromadzić się na całym świecie. Mamy nadzieję, że ta grupa cieszy się znaczącym pobytem w Kutnie i będzie mogła wrócić do domu na spokojną Ukrainę. .

Stephen D. Keener, prezes i dyrektor generalny Małej Ligi

Turnieje Junior League Baseball (LLB) i Junior League Baseball (JLB) w regionie Europy i Afryki zostaną przeniesione odpowiednio do Moergestel w Holandii i Modeny we Włoszech.

W mistrzostwach LLB w Moergestel weźmie udział 13 drużyn rywalizujących od 16 do 23 lipca, aby reprezentować region Europy i Afryki w Williamsport w Pensylwanii w sierpniu.

Mistrzostwa JLB odbędą się od 27 czerwca do 3 lipca i weźmie w nim udział dziewięć drużyn rywalizujących w Modenie o szansę rywalizacji w Mistrzostwach Świata Juniorów w Baseballu w Taylor w stanie Michigan, które zaplanowano na 14-21 sierpnia.

Zawody Little League World Series rozpoczną się w South Williamsport 17 sierpnia i potrwają do 28 sierpnia.