Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Microsoft wydaje alert krytyczny dla systemu Windows 10!  Twój komputer jest w niebezpieczeństwie, jeśli teraz nie podejmiesz działań

Microsoft wydaje alert krytyczny dla systemu Windows 10! Twój komputer jest w niebezpieczeństwie, jeśli teraz nie podejmiesz działań

Użytkownicy systemu Windows muszą upewnić się, że ich komputery są w pełni zaktualizowane do najnowszego oprogramowania, aby nie stać się ofiarą cyberprzestępczości. Microsoft właśnie wprowadził poważną aktualizację zabezpieczeń do swoich popularnych systemów operacyjnych, która naprawia w sumie 74 problemy, z których niektóre są tak poważne, że otrzymały ocenę „krytyczną” od firmy z Redmond. Jest to jeden z najgłośniejszych ostrzeżeń i oznacza, że ​​Microsoft obawia się, że niektóre błędy mogą wkrótce zostać wykorzystane przez hakerów.

Jeśli to nie wystarczy, aby przejść do przycisku pobierania, jest jeszcze więcej złych wiadomości, ponieważ jeden z problemów naprawionych w najnowszej wersji został oceniony bez dnia.

Jeśli jeszcze tego nie byłeś świadomy, ostrzeżenia Zero-day to najgorszy koszmar właściciela sprzętu. Dzieje się tak, ponieważ jest możliwe – i bardzo prawdopodobne – że problem jest znany hakerom i jest obecnie aktywnie wykorzystywany. Dlatego Microsoft szybko wydał łatkę, aby chronić komputery przed przyszłymi atakami.

Uważa się, że ten błąd, który dotyczy luki w składniku zabezpieczeń systemu Windows, dotyczy komputerów z systemem Windows 7 do Windows 10. Nie jest jasne, czy dotyczy to również użytkowników systemu Windows 11, ale warto sprawdzić aktualizacje zabezpieczeń, nawet jeśli korzystasz z tego najnowszego oprogramowania zwolnienie z Microsoft.

Wyjaśniając więcej na temat błędu, Microsoft powiedział: „Nieuwierzytelniony atakujący może wywołać metodę w interfejsie LSARPC i zmusić kontroler domeny do uwierzytelnienia się przed atakującym przy użyciu NTLM. Ta aktualizacja zabezpieczeń wykrywa i odrzuca anonimowe próby połączenia LSARPC”.

Ta pilna wersja jest częścią wtorkowych aktualizacji zabezpieczeń firmy Microsoft i zaleca się, aby każdy użytkownik komputera z systemem Windows miał pewność, że ma najnowszą wersję swojego oprogramowania.

Oto jak zaktualizować:

W systemie Windows 10Ty decydujesz, kiedy i jak pobierać najnowsze aktualizacje, aby Twoje urządzenie działało płynnie i bezpiecznie. Aby zarządzać opcjami i zobaczyć dostępne aktualizacje, wybierz Sprawdź aktualizacje systemu Windows. Lub wybierz przycisk Start, a następnie przejdź do opcji Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Update.

READ  Ankieta: Jakie jeszcze wydarzenia powinny zostać dodane do Nintendo Switch Sports za rok?

w Windows 11Ty decydujesz, kiedy i jak pobierać najnowsze aktualizacje, aby Twoje urządzenie działało płynnie i bezpiecznie. Aby zarządzać opcjami i zobaczyć dostępne aktualizacje, wybierz Sprawdź aktualizacje systemu Windows. Lub wybierz Start > Ustawienia > Windows Update.

Ta najnowsza aktualizacja pojawia się, gdy firma Microsoft opublikowała niedawno wskazówki dotyczące ochrony komputerów przed hakerami.

Wytyczne zostały opublikowane w związku z zeszłotygodniowym Światowym Dniem Hasła, którego celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z lukami w zabezpieczeniach online.

Firma wzywa teraz miliardy użytkowników do wprowadzenia prostych zmian na swoich kontach, w tym całkowitego nieużywania hasła.

Tutaj możesz przeczytać pełne wskazówki firmy Microsoft.