Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Microsoft wprowadza historie podobne do Instagrama do wyszukiwania Bing za pomocą sztucznej inteligencji: jak to działa

Microsoft wprowadza historie podobne do Instagrama do wyszukiwania Bing za pomocą sztucznej inteligencji: jak to działa

Microsoft rozszerza swoje funkcje oparte na GPT z każdą aktualizacją. W niedawnym poście na blogu firma ogłosiła, że ​​będzie teraz wyświetlać historie generowane przez sztuczną inteligencję i karty wiedzy 2.0 w wyszukiwarce Bing. Według Microsoftu, te historie pozwolą użytkownikom „konsumować informacje wielkości kęsa” na różne sposoby, podczas gdy karty wiedzy zostały również zaktualizowane o interakcje AI.

Te Stories będą wyglądać dokładnie tak, jak Stories na platformach takich jak Instagram czy Snapchat. Będą one wyposażone w pasek postępu u góry, przed przejściem do następnego slajdu. Historie będą zawierać tekst, obrazy, wideo i audio. Format wideo/krótkich slajdów jest jednym z najpopularniejszych i najszybszych sposobów pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Według firmowego bloga historie te będą dostępne w kilku językach, dzięki czemu narzędzie będzie mogło trafić do szerokiego grona odbiorców. Jest dostępny dla wszystkich użytkowników Bing w języku angielskim, francuskim, japońskim, niemieckim, hiszpańskim, rosyjskim, holenderskim, włoskim, portugalskim, polskim i arabskim.

Ponadto Microsoft ogłosił również Knowledge Card 2.0 dla wyszukiwania Bing. Te karty wiedzy pojawiają się po prawej stronie wyszukiwania Bing. Te karty pomagają użytkownikom znaleźć informacje na dowolny temat, który ich interesuje, za pomocą osi czasu opartych na obrazach, ankiet, działań i powiązanych tematów.

Firma ujawnia, że ​​rozszerzyła „bogactwo i szerokość kart wiedzy obsługiwanych przez Bing za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji”.

Firma Microsoft naprawiła również niektóre problemy dla użytkowników Bing, takie jak ułatwienie kopiowania tekstu z aplikacji Bing Mobile na iOS. Zaktualizował także funkcję wykrywania głosu, aby wiadomości nie były wysyłane automatycznie, zanim użytkownik nie skończy mówić. Na koniec została zaktualizowana pod kątem problemów z zapytaniami wyszukiwania Bing, które wyzwalały czat przy użyciu tego samego zapytania, gdy użytkownicy przewijali w górę.

Ponadto Microsoft ogłosił również generator obrazów AI na początku tego miesiąca. Jest zasilany przez zaawansowaną wersję DALL-E z OpenAI.

READ  Niepewny prezent Poranna gwiazda

Przeczytaj także: Elon Musk mówi, że walka między ChatGPT, Bing i Bard AI może zakończyć cywilizację, wszystko w imię wojny przeglądarek