Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Microsoft właśnie usunął główną przeszkodę w przejęciu Activision-Blizzard

Oczekuje się, że Microsoft uzyska zgodę unijnego urzędu antymonopolowego. Przejęcie Activision Blizzard.

Napisane przez Jasona Collinsa | opublikowany

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft, największe przejęcie w historii branży gier, okazało się daremnym przedsięwzięciem dla firmy. Konkurenci firmy, na czele z Sony, bardzo głośno sprzeciwiali się przejęciu; Niektórzy gracze odrzucili nawet ten pomysł. Wydaje się jednak, że Microsoftowi udało się pokonać większość przeszkód na drodze do przejęcia pierwszego na świecie niezależnego twórcy gier.

Oczekuje się, że Microsoft uzyska zgodę unijnego organu antymonopolowego na (prawie) 70 miliardów dolarów przejęcie Activision Blizzard (AKB), jak wcześniej informowaliśmy. agencji ReuteraDzięki bogatej ofercie i umowom licencyjnym firma zawarła dla swoich konkurentów. Oprócz umów licencyjnych Microsoft być może będzie musiał zająć się innymi środkami zaradczymi w celu rozwiązania problemów antymonopolowych zgłaszanych przez innych graczy w branży gier – w szczególności Sony – ale firma nie sprzedałaby franczyzy Call of Duty, która zachowała swoją coroczną premierę harmonogram, jeśli nabył Activision.

Microsoft Activision - Blizzard

W rzeczywistości wersje gier takie jak Wezwanie do służby I następny Diablo 4 To główny powód, dla którego większość konkurentów Microsoftu narzeka na przejęcie. Jeśli Activision Blizzard przejmie, Microsoft przejmie całą listę adresów IP ABK pod własne zarządzanie. Oznacza to, że gry takie jak dorsz I diabeł, Ciesząca się ogromną popularnością na tak wielu różnych platformach, może stać się ekskluzywną grą na Xbox i PC. Producenci konsol, którzy są uzależnieni od wydań gier na swoje platformy, mogą wiele stracić, jeśli tak się stanie.

Teorie te zostały wcześniej obalone przez szefa Microsoft Gaming, Phila Spencera, stwierdzając, że firma planuje oferować jak najwięcej tytułów ABK w ramach Game Pass, ale nie będzie ich banować na innych platformach. W rzeczywistości, aby stłumić konkurencję i powołać różne komitety antymonopolowe do zbadania procesu przejęcia, Microsoft zaoferował Wezwanie do służby umowy licencyjne swoim konkurentom, w tym Sony. Firma stwierdziła również, że chce zapewnić 100% równy dostęp w dłuższej perspektywie Wezwanie do służby oraz wszystkie inne franczyzy ABK wszystkich swoich konkurentów.

READ  Take-Two redukuje zatrudnienie w swoim oddziale

Jeśli to prawda, a Microsoft oferuje te same oferty po lewej, po prawej i pośrodku, firma w rzeczywistości zwiększy konkurencję na rynku, co ostatecznie przyniesie największe korzyści programistom i graczom. Biorąc pod uwagę, że Microsoft podpisał już w zeszłym miesiącu 10-letnie umowy licencyjne z Nintendo i Nvidią na Call of Duty – umowy są uzależnione od przejęcia – już staje się jasne, że firma naciska na przejęcie.

Jedyną firmą, którą trzeba teraz przekonać, jest Sony, które otrzymało taką samą ofertę jak wszyscy inni. Największym przeciwnikiem przejęcia pozostało jednak Sony, które straciłoby więcej, gdyby wycofał się Microsoft Wezwanie do służby z Playstation. Jednak Microsoftowi udało się odwrócić sytuację od Sony i wyzwać swojego konkurenta. Sony musi teraz zaoferować Microsoftowi umowy na wyłączność i cztery lata dokumentacji firmy, które pomogą obrońcom udowodnić, dlaczego powinno kontynuować proponowane przejęcie. Cześć, Sony zrobiło to pierwsze.

Biorąc to wszystko pod uwagę, Microsoft nadal zawiera umowy ze swoimi konkurentami, podczas gdy ciągłe wysiłki Sony mające na celu udaremnienie przejęcia pozostają w najlepszym wypadku żmudną walką. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Microsoft sfinalizuje przejęcie Al Ahli Bank of Kuwait, pomimo wszystkich przeszkód, jakie pojawiają się na jego drodze.