Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Microsoft ujawni kolejną wersję systemu Windows 24 czerwca

Microsoft ujawni kolejną wersję systemu Windows 24 czerwca

dystans Zapowiedź nowej generacji systemu Windows Podczas Build w zeszłym tygodniu Microsoft ogłosił, że oficjalnie ujawni nową wersję swojego systemu operacyjnego 24 czerwca o godzinie 11:00 czasu wschodniego. Firma rozpoczęła wysyłanie zaproszeń do mediów i ujawniono, że głównymi gwiazdami wydarzenia będą dyrektor generalny Satya Nadella i dyrektor produktu Panos Panay.

W Build Nadella powiedział, że od kilku miesięcy testuje nowy system operacyjny. „Dzisiaj zapewnimy więcej możliwości każdemu programiście Windows i powitamy każdego innowatora poszukującego najbardziej innowacyjnej, nowej i otwartej platformy do tworzenia, dystrybucji i zarabiania na aplikacjach” – dodał. To prawdopodobnie wskazuje Pogłoski o aktualizacji Sklepu Windows, co może ułatwić programistom publikowanie swoich aplikacji klientom.

Ogłoszenie wydarzenia następuje po wiadomościach, które Microsoft zabił rozwój Windows 10x, wersja systemu operacyjnego, która początkowo była przeznaczona dla urządzeń z dwoma ekranami. ostatni rok , Firma przestawiła 10-krotny nacisk na urządzenia z jednym ekranem Za potencjał stworzenia silniejszego konkurenta dla Chrome OS. Teraz Microsoft planuje wprowadzić kilka funkcji 10x do właściwego systemu operacyjnego Windows 10.

Więc gdzie Microsoft może się udać po Windows 10? Kiedy jesteś Rozpoczęty w 2015 r.Zauważyłem, że była to fajna mieszanka najlepszych funkcji z Windows 7 i 8. Miał czysty pulpit niż ten pierwszy, z dodaną inteligencją ekranu dotykowego z drugiego (na szczęście powróciło również menu Start). Windows 10 był również pierwszym główny znak tego, jak różni się Microsoft pod Nadellą, od Objął funkcję CEO Od Steve’a Ballmera w 2014 roku.

Warto zauważyć, że ogłosił, że Windows 10 będzie darmowy przez rok (parzysty Dłużej dla niektórych użytkowników), co jest ogromną zmianą w stosunku do poprzedniej strategii firmy Microsoft polegającej na pobieraniu opłat za każdą nową wersję. W ten sposób Nadella zachęcił użytkowników do migracji z Windows 7 i 8, czyniąc Windows 10 bardziej opłacalną platformą dla programistów, którzy chcą tworzyć nowoczesne aplikacje.

READ  Nintendo przejmuje SRD, długoterminowe studio partnerskie z kredytami na gry Mario i Zelda

Założę się, że Microsoft umieści wiele funkcji podwójnego ekranu systemu Windows 10X w następnym systemie operacyjnym. Nie byliśmy jeszcze w stanie zobaczyć wielu naprawdę dwuekranowych komputerów, innych niż Książki o jodze na wysokim obcasie LenovoTak więc drzwi są szeroko otwarte dla Microsoftu, aby zachęcić więcej producentów komputerów PC do wykonania skoku. Oczywiste jest również, że firma musi pracować nad obsługą systemu Windows dla urządzeń ARM, ponieważ obecny system operacyjny powstrzymuje główne urządzenia, takie jak Surface Pro X. Teraz, gdy Apple z powodzeniem przeniosło swoje komputery na chipy M1 oparte na architekturze ARM, firma Microsoft ma na celu pomóc producentom komputerów PC zrobić to samo.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.