Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Microsoft testuje łatwe w użyciu narzędzie Game Pass w systemie Windows 11

Microsoft Pierwszy nowy widżet dla Windows 11 Powinno to ułatwić Ci sprawdzenie, jakie gry trafią do PC Game Pass. Narzędzie jest obecnie dostępne tylko dla niejawnych testerów systemu Windows i ma zapewniać „okno” w bibliotece gier usługi, umożliwiając sprawdzenie najnowszych dodatków i gier, które wkrótce zostaną wycofane.

Microsoft ma obecnie dość ograniczony zestaw elementów interfejsu użytkownika w systemie Windows 11, ale narzędzie Game Pass wskazuje, że Microsoft wypróbowuje inne (nie nudne) aplikacje, takie jak Pogoda, Kalendarz i Wiadomości. Windows 11 ma obsługiwać narzędzia innych firm Ostatecznie, ale dodanie Game Pass może być na razie dobrym sposobem na zmianę pulpitu nawigacyjnego, a także może pomóc w promowaniu usługi subskrypcji.

Nowe narzędzie PC Game Pass.
Zdjęcie: Microsoft

Oprócz informowania o nadchodzących i przyszłych grach, nowy widżet Game Pass wyświetla gry z określonych kategorii i zapewnia portal do aplikacji Xbox. Microsoft twierdzi, że dodaje również inne funkcje do narzędzia, w tym spersonalizowane rekomendacje i sposób logowania się na konto Xbox i grania w ostatnio graną grę.

Jeśli jesteś testerem systemu Windows 11, możesz dodać Game Pass, otwierając panel Widgety na swoim komputerze, a następnie klikając ikonę Plus obok swojego profilu użytkownika. Stamtąd kliknij ikonę „plus” obok Game Pass, a widżet powinien pojawić się na Twojej tablicy.

READ  Nowa aktualizacja Snapchata naprawia problem z awariami