Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Microsoft podobno zaoferował Sony prawo do umieszczenia Call of Duty na PS Plus

Microsoft podobno zaoferował Sony prawo do umieszczenia Call of Duty na PS Plus

Microsoftu oferowali Sony Prawa do wyświetlania Call of Duty pod adresem Play Station Oprócz usługi subskrypcji.

To jest wg Bloombergktóry twierdzi, że oferta została złożona w celu uspokojenia amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu i uzyskania przejęcia o wartości 69 miliardów dolarów. Activision Blizzard Zgoda.

Post twierdzi, że Microsoft oferował franczyzę, a także własną 10-letnia oferta wydania franczyzy na konsole PlayStation. Podobną umowę zawarł niedawno m.in Nintendo.

Bloomberg rozumie, że Sony jeszcze nie zaakceptowało umowy, ponieważ nadal walczy z fuzją, w wyniku której Microsoft przejmie kontrolę nad największą stroną trzecią w branży i jedną z największych franczyz.

Modern Warfare II + Warzone 2.0 — Ogłoszenie PlayStation Advantage

Microsoft dając Sony możliwość włączenia franczyzy do swojej oferty abonamentowej może być posunięciem, aby zrównoważyć argument, że Microsoft byłby nieuczciwie konkurencyjny, oferując największą na świecie wieloplatformową grę konsolową za niewielką miesięczną opłatą w swoim ekosystemie. .

Call of Duty, franczyza strzelanek dla jednego gracza, która regularnie zajmuje czołowe miejsca na listach bestsellerów gier konsolowych, teoretycznie może stać się wyłączna dla platform Microsoft po tej transakcji.

Jednak od czasu ogłoszenia przez Microsoft zamiaru przejęcia Activision Blizzard, firma potwierdziła, że ​​nie zamknie gry przez co najmniej dekadę.

Nie powstrzymało to Sony przed używaniem gry jako jednego z głównych argumentów dla organów regulacyjnych przeciwko umowie.

Phil Spencer, dyrektor generalny Microsoft Games ostatnio twierdził Druga prośba podcast mówi: „Sony prowadzi rozmowę na temat tego, dlaczego umowa nie została zawarta, aby chronić swoją dominującą pozycję na konsoli, więc trzymają się Call of Duty”.

Kontynuował: „Największy na świecie producent konsol zgłosił zastrzeżenia do jednej franczyzy, o której mówiliśmy, że będzie nadal dostarczana na platformie. Jest to umowa, która przynosi korzyści klientom dzięki wyborowi i dostępowi”.

READ  Nowa aktualizacja PlayStation 5 umożliwia pomoc drugiego kontrolera

W czwartek amerykański regulator Powiedziała, że ​​próbuje zablokować transakcję o wartości 68,7 miliardów dolarów Bo wierzy, że pozwoli to Microsoftowi „zdusić” w stosunku do niego konkurentów X-Box Konsole i ich treści subskrypcyjne oraz działalność w zakresie gier w chmurze.

W zeszłym tygodniu szef Microsoftu, Brad Smith, przedstawił więcej szczegółów w dossier dziennik „Wall Street Artykuł redakcyjny dotyczący prezentacji firmy Aby zachować serię Call of Duty na PlayStation.