Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Microsoft daje programistom Xbox Series S więcej pamięci, aby poprawić wydajność grafiki

Microsoft daje twórcom gier Xbox Series S większą kontrolę nad pamięcią konsoli. Niedawno wydano nowy zestaw Xbox Developer Kit, który zapewnia programistom więcej pamięci, aby uzyskać dostęp do gier Xbox Series S i zwiększa wydajność w niektórych tytułach.

„Setki dodatkowych megabajtów pamięci są teraz dostępne dla programistów Xbox Series S” — mówi zespół twórców gier firmy Microsoft W filmie Szczegółowe aktualizacje. „Daje to programistom większą kontrolę nad pamięcią, co może poprawić wydajność grafiki w warunkach ograniczonej pamięci”.

Xbox Series S za 299 USD został wprowadzony na rynek jako konsola zdolna do odtwarzania 1440p z prędkością do 120 klatek na sekundę, ale wiele gier osiąga tylko 1080p i nie ma wyższej liczby klatek na sekundę niż mocniejszy Xbox Series X. GPU jest znacznie potężniejszy, ale ma też 16 GB pamięci RAM, podczas gdy mniejszy Xbox Series S ma tylko 10 GB. Programiści muszą pracować z około 8 GB pamięci w serii S, podczas gdy Microsoft przechowuje około 2 GB na zadania systemu operacyjnego.

Tymi ograniczeniami była pamięć szczegółowo opisane przez odlewnia cyfrowa, a programiści odczuwają pewien ból podczas optymalizacji gier na Xbox Series S. Jest to mniej wydajny procesor i GPU niż Xbox Series S, zwłaszcza że seria S ma ten sam procesor co X, ale ma większą pamięć. Ulepszenia Microsoftu, choć niewielkie, mogą pomóc w zmniejszeniu niektórych tarcia wokół tworzenia gier na Xbox Series S.

Microsoft rozwiązał również problem polegający na tym, że domyślne tytuły graficzne są przydzielane znacznie wolniej niż domyślne tytuły niegraficzne, co oznacza, że ​​gry na konsolę Xbox mogą teraz lepiej korzystać z innych ostatnich ulepszeń pamięci, które firma Microsoft dodała do narzędzi programistycznych Xbox. Trzymamy kciuki Wszystko to oznacza, że ​​wkrótce zobaczymy pewne ulepszenia wydajności w niektórych grach działających na Xbox Series S.

READ  Plotka: Czy możemy dostać nowe gry NES i SNES w tym tygodniu?