Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Michael Butterman mianował nowego dyrektora muzycznego LSO, aby był pierwszym nowym dyrektorem od ponad 40 lat | zabawa

Po dwuletnich poszukiwaniach nowego dyrektora muzycznego Lancaster Symphony Orchestra wybrała Michaela Buttermana na swojego pierwszego nowego dyrektora od ponad 40 lat.

Butterman współpracował m.in. z Boulder Philharmonic Orchestra, Shreveport Symphony Orchestra i Rochester Philharmonic Orchestra.

Oprócz nowej roli dyrektora muzycznego Lancaster Symphony Orchestra, Butterman będzie również pełnić funkcję dyrektora muzycznego Williamsburg Symphony Orchestra w Wirginii.

„Jestem naprawdę podekscytowany i zaszczycony tą szansą” – powiedział Butterman w komunikacie prasowym. „Muzycy LSO grają z wysokim poziomem artystycznego i artystycznego wyrafinowania, ale co najważniejsze, mają wspaniałego ducha zespołowego, który przebija się w ich występach”.

Butterman będzie trzecim dyrektorem muzycznym orkiestry od 75 lat. Organizacja rozpoczęła badania po tym, jak były dyrektor Stephen Jonesenhauser, który kierował orkiestrą przez 40 lat, przeszedł na emeryturę w 2020 roku.

Orkiestra Symfoniczna Lancaster przyjęła na to stanowisko ponad 190 kandydatów. Organizacja zawęziła go do czterech kandydatów, z których każdy wystąpił na własną rękę dla LSO.

Gościnny występ Battermana odbył się 8 i 9 kwietnia w First Presbyterian Church w centrum Lancaster. Jego show zatytułowane „Wake Up” podwoiło się jako pożyteczny koncert dla Ukrainy.

„Od naszych pierwszych prób z Michaelem było jasne, że był wyjątkowym muzykiem i artystą, skupionym na angażowaniu całej społeczności” – powiedziała w komunikacie prasowym prezes Lancaster Symphony Orchestra i główna wiolonczelistka Sara Male. „Nie mogłem być bardziej podekscytowany tym, że Lancaster i nasz region skorzystają z jego przywództwa i wizji”.

Batterman rozpocznie swoją rolę 1 lipca, a w sezonie 2022-2023 zagra z orkiestrą cztery koncerty.

Aby uzyskać więcej informacji i nadchodzących wydarzeń, odwiedź lancastersymphony.org.