Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Miasta w Polsce i na Litwie zakładają przyszłą witrynę internetową w czasie rzeczywistym, aby „łączyć” ludzi

Ponieważ epidemie dotykają każdy aspekt życia, nie można ignorować ekspansji polaryzacji społecznej. Ograniczenia w podróżowaniu i swobodny przepływ osób z jednego miasta do drugiego powodują odłączenie społeczne i skrajną izolację. Miasta w Polsce i na Litwie szukały technologii, aby pomóc ludziom z całego miasta pozostać w kontakcie. Miasto Wilno i Dublin utworzyły w czasie rzeczywistym strony internetowe science fiction, które transmitują na żywo obrazy między dwoma miastami.

Futurystyczny portal, który wygląda jak wyjęty z filmu science fiction, to okrągły ekran z kamerami i połączeniem internetowym, które pozwala ludziom zobaczyć, co dzieje się równolegle. Zdaniem inżynierów, wybrali okrągłą konstrukcję urządzenia, ponieważ jest ono powszechnie uznawane za symbol science fiction wizualnego „mostu”. Ponieważ przypomina koło czasu, urządzenie pomoże człowiekowi przedostać się na drugą stronę tego mostu i doświadczyć rzeczywistości. Twórcy nadali temu urządzeniu minimalistyczny design i estetykę jako reprezentację przyszłego miasta.

Urządzenia, zainstalowane obok dworca w Wilnie i Placu Centralnego w Laplinie, pozwalają mieszkańcom obu miast komunikować się w czasie rzeczywistym.

Po pięciu latach prania mózgu projekt się spełnił i 26 maja na placu Dworca w Wilnie zainstalowano portal.

Projekt został zaprojektowany i wykonany przez inżynierów z Linkmene Fabrics Center at Vilnius Tech. Według organizatorów przyszłe urządzenie będzie wizualnym pomostem, mającym na celu zjednoczenie ludzi różnych kultur oraz promowanie globalnej współpracy i harmonii.

Benedict Kylis jest prezesem Fundacji Benedict Kylis Informacja prasowa Ponieważ ludzkość zmaga się z wieloma niebezpiecznymi wyzwaniami, takimi jak polaryzacja społeczna, zmiany klimatyczne czy kwestie gospodarcze, postanowiła ożywić ideę portalu. To pomost, który łączy ludzi ponad uprzedzeniami i różnicami zdań.

Urządzenie science fiction nie jest jednorazowym projektem, a organizatorzy planują w przyszłości zainstalować kilkadziesiąt takich urządzeń w całej Europie, aby jeszcze bardziej połączyć świat.

READ  Polska przygotowuje się na powódź ukraińskich uchodźców - POLITICO

Przeczytaj wszystkie najnowsze wiadomości, najświeższe wiadomości i wiadomości o wirusie koronowym tutaj