Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mężczyzna udający modela kradnie biżuterię kilka godzin po aresztowaniu: policja

Mężczyzna udający modela kradnie biżuterię kilka godzin po aresztowaniu: policja

Warszawska policja zatrzymała mężczyznę udającego manekina w witrynie sklepowej.
Policja Warszawska

  • Warszawska policja zatrzymała mężczyznę udającego modela.
  • Policja oskarżyła go o udawanie modela, aby pozostać niezauważonym, i kradzież biżuterii kilka godzin później.
  • Został oskarżony o kradzież i włamanie Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Warszawska policja poinformowała, że ​​aresztowała 22-letniego mężczyznę po tym, jak udawał modela, aby uniknąć kamer monitoringu w centrum handlowym. Środa oświadczenie. Władze nie ujawniły, kiedy doszło do aresztowania ani jakie wydarzenia miały miejsce.

Policja podała, że ​​bezimienny podejrzany czekał do zamknięcia centrum handlowego, aby okraść sklep jubilerski. Z oświadczenia wynika, że ​​podejrzany pozostawał w bezruchu, dopóki nie uznał, że sytuacja jest bezpieczna, po czym zaczął wędrować po różnych częściach centrum handlowego.

Władze opublikowały zdjęcie mężczyzny stojącego nieruchomo przed witryną sklepu, niosącego torbę.

22-latek został także oskarżony o odrębne zdarzenia polegające na kradzieży jedzenia z baru i markowych ubrań z centrum handlowego w innym dniu. Kamera uchwyciła go, jak przemykał pod okiennicami częściowo otwartego sklepu odzieżowego.

Ostatecznie mężczyzna został odnaleziony przez pracowników ochrony, co doprowadziło do jego zatrzymania i zatrzymania przez warszawską policję.

Podejrzany wślizguje się pod częściowo otwartą stalową okiennicę sklepu.
Policja Warszawska

Usłyszał zarzuty rozboju i włamania, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Władze podały, że mężczyzna dopuścił się wcześniej kradzieży w innym centrum handlowym, gdzie czekał po zamknięciu, aby pobrać pieniądze z kas fiskalnych.

To nie pierwszy raz, kiedy ktoś ucieka się do zadawania się z modelkami, aby okraść sklep.

W 2016 roku dwóch złodziei Wmieszany Gazeta Sun doniosła, że ​​mężczyzna ukradł manekiny w sklepie i poczekał do zamknięcia sklepu, po czym ukradł markowe ubrania o wartości 10 000 funtów szterlingów, czyli około 12 000 dolarów według dzisiejszego kursu wymiany, w West Sussex w Anglii.

READ  Ostatni raz na Ukrainie: Rosja domaga się postępu w Zaporożu

W 2012 roku rzymska policja aresztowała A Trójka mężczyzn Według The Guardian, które próbowały podawać się za modelki w sklepie odzieżowym po tym, jak sąsiad usłyszał włamanie i zgłosił je.

Warszawska policja nie odpowiedziała natychmiast na prośbę Insidera o komentarz, przesłaną poza normalnymi godzinami pracy.