Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mężczyzna pobity na śmierć za próbę świętokradztwa w Złotej Świątyni | wiadomości ze świata

Mężczyzna został pobity na śmierć w północnoindyjskim mieście Amritsar po rzekomej próbie popełnienia aktu świętokradztwa w historycznej Złotej Świątyni.

Świątynia w Pendżabie jest najświętszą świątynią sikhizmu.

Indyjski serwis informacyjny NDTV poinformował, że mężczyzna został zabity przez tłum po tym, jak przeskoczył barierę, aby wejść do wewnętrznego sanktuarium.

Następnie spróbował chwycić miecz, który był trzymany w pobliżu Guru Granth Sahib, świętej księgi Sikhów, podczas codziennej sobotniej wieczornej modlitwy.

Avtar Singh Hit, sikhijski polityk z New Delhi, opublikował w telewizji nagranie przedstawiające moment, w którym mężczyzna próbował wskoczyć na poręcz.

Wierni, którzy siedzieli na podłodze, skakali na nogi, zanim mężczyzna został złapany poza kamerą.

Policja powiedziała NDTV, że mężczyzna został później zabity i że sprawdzają materiał z kamer CCTV, aby uzyskać więcej informacji.

Parminder Singh Bhandal, zastępca komisarza policji w Amritsar, powiedział w kanale: „Mężczyzna, który ma od 20 do 25 lat, przywiązał głowę do żółtego materiału i przeskoczył przez płot… Ludzie trzymali go w środku i eskortowali na zewnątrz na podjazd, gdzie doszło do bójki. gwałtownej i martwej.”

Shani Charanjit, główny minister Pendżabu, zdecydowanie potępił ten incydent i określił go jako „niefortunny i oburzający akt próby świętokradztwa”.

READ  Hannity uderza w nowojorski paszport szczepień, mówi, że będzie to nieproporcjonalnie zranić czarnoskórych nowojorczyków