Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Metody płatności w kasynach online w Polsce

Złożenie depozytu w kasynie online w Polsce nie nastręcza większych trudności. Gracze mają do dyspozycji szereg metod, które gwarantują szybkie i bezproblemowe wpłaty. Bezpieczeństwo takich transakcji zależy od zabezpieczeń na samej stronie kasyna (certyfikat SSL, szyfrowane połączenie z serwerem) ale także od wyboru samej metody. W tym tekście przyjrzymy się najpopularniejszym systemom płatniczym nad Wisłą oraz ich wadom i zaletom.

Karty płatnicze/kredytowe

Visa i Mastercard należą w Polsce do najpopularniejszych metod płatniczych online. Mamy do nich dostęp dzięki wirtualnym terminalom płatniczym oraz bramkom płatniczym w rodzaju DotPay czy PayU. Do plusów tej metody należą brak prowizji oraz natychmiastowe przelewy depozytów. Jednak część graczy nie ma zaufania do podawania numeru karty kredytowej operatorowi. W przypadku wycieku danych lub ataku hakerskiego, którego nie można przecież w 100% wykluczyć, łatwo można zdalnie wyczyścić konto z życiowych oszczędności. Płatności kartami wiążą się także z informacją o transakcji na wyciągu bankowym – jeśli pragniemy zachować anonimowość, rozwiązanie to raczej nie wchodzi w grę.

Płatności błyskawiczne BLIK

Z płatności mobilnych BLIK korzystają w Polsce miliony osób, a sam system odnotowuje setki milionów takich transakcji dziennie. To bez wątpienia szybka i bezproblemowa forma płatności, także w kasynach online. W tym ostatnim przypadku operatorzy kasyn zachęcają graczy do korzystania z pośrednich metod zasilenia konta za pomocą BLIK. Posiadacze e-portfeli MiFinity oraz MuchBetter mogą łatwo przelać środki do wirtualnego portfela przy pomocy 6-cyfrowego, jednorazowego kody generowanego w apce bankowej, a następnie złożyć depozyt w kasynie online. Plusy w kasynie online z płatnością BLIK? Szybki transfer środków i brak informacji o takiej transakcji na saldzie w banku, w których trzymamy pieniądze. Minusy? Tą metoda niestety nie wypłacimy wygranej w kasynie ani u bukmachera. BLIK służy wyłącznie do płacenia i jeśli trafiliśmy jackpota, musimy skorzystać z jakiejś alternatywy.

READ  Govt uruchamia polską pomoc psychologiczną dla ocalałych

E-portfele

Skrill, MiFinity, AstroPay, eZeeWallet, Trustly, MuchBetter, Neteller, Revolut – te i inne marki są dobrze znane fanom hazardu w Polsce. Wirtualne portfele pozwalają na zasilenie konta i wypłatę wygranej przy mocy wielu walut. Dostawcy tych usług oferują także możliwość wyrobienia zwykłej karty, która możemy płacić w sklepach i wypłacać gotówkę z bankomatów. Biometryczne zabezpieczenia, dwuetapowa weryfikacja, możliwość zasilenia konta poprzez BLIK, gwarancje zachodnich banków i komisji finansowych – wszystko to sprawia, że e-portfele cieszą się niesłabnąca popularnością w świecie hazardu w sieci.

Kryptowaluty

Bitcoin, Tether, Litecoin i inne walory krypto wchodza szturmem do kasyn w sieci. Ta super bezpieczna metoda zasilenia konta oferowana jest głównie przez kasyna offshore z licencją Curacao. Jeśli tylko posiadamy kryptowaluty zgromadzone w specjalnym portfelu lub na giełdzie krypto w rodzaju Coinbase czy Binance, bez kłopotu przelejemy środki do takiego kasyna. Depozyt trafia na nasze saldo w mgnieniu oka, podobnie rzecz ma się z wygraną, której wypłata wymaga kilku kliknięć myszą. Minusy? Kryptowaluty wciąż nie są oferowane przez wszystkie kasyna w sieci. Dodatkowo gracz musi posiadać minimum wiedzy na temat tej technologii, co dla wielu wciąż stanowi problem.

Vouchery pre-paidowe

Neosurf, Perfect Money czy PaysafeCard to popularne, bezprowizyjne metody płatnicze w kasynach internetowych na pieniądze. Kartę pre-paid można zasilić online lub w sklepie stacjonarnym. Niestety limity wpłat w przypadku tej metody nie są zbyt wysokie, rzadko można przelać więcej niż kilka tysięcy złotych. Kasyna nie pozwalają także na wypłatę wygranej przy ich pomocy – w takiej sytuacji gracz musi skorzystać z e-portfela, kryptowalut lub przelewu bankowego. Pomimo to należą one do najbezpieczniejszych metod płatniczych i nieprędko znikną z kasyn online.