Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Meta Quest 3 został ujawniony jako tańszy, wszechstronny konkurent PSVR2 na PS5

Meta Quest 3 został ujawniony jako tańszy, wszechstronny konkurent PSVR2 na PS5

Jednak obecnie firma nadal interesuje się specyfikacją urządzenia. Oficjalnie zachwala lepsze wyświetlacze i rozdzielczości, większą wygodę i dwukrotnie wyższą wydajność graficzną dzięki „chipsetowi Qualcomm nowej generacji” – ale jest mało prawdopodobne, aby konkurował z PSVR2 pod względem surowej wydajności graficznej. Oczywiście, ponieważ Sony pozornie niechętnie udostępnia zielone światło dla swoich słuchawek, na dłuższą metę może to nie mieć większego znaczenia.

Wielką nową funkcją Meta Quest 3 jest „mieszana rzeczywistość kolorów o wysokiej rozdzielczości”, która wykorzystuje „kolorowe kamery 4MP RGB, czujnik głębi dla dokładniejszego odwzorowania twojej przestrzeni gry i 10 więcej pikseli w transporcie w porównaniu z Quest 2”. Ma również zaktualizowane konsole, które pozbywają się tych czasami nieporęcznych pierścieni zewnętrznych.

Chociaż więcej informacji zostanie udostępnionych w dalszej części roku, Meta potwierdziła również, że w międzyczasie poważnie obniża cenę Meta Quest 2. Oznacza to, że wersja 128 GB będzie teraz kosztować zaledwie 299,99 USD, a model 256 GB będzie kosztował 349,99 USD. Być może pamiętasz, że firma znacznie podniosła ceny tych przedmiotów w zeszłym roku, więc ponownie obniżyło to opłatę startową. Meta Quest 3, dla przypomnienia, będzie wstecznie kompatybilny ze wszystkimi poprzednimi programami.

Meta ogłosiła również kilka nowych gier na swoje gogle, w tym PowerWash Simulator VR. Nie ma jeszcze słowa o tym, że pojawi się na PSVR2, ale wyobrażamy sobie, że w końcu nadejdzie. Dlatego to ogłoszenie niekoniecznie jest złą wiadomością dla zestawów słuchawkowych Sony: im bardziej opłacalne platformy dla treści VR, tym lepsze będzie wsparcie publiczne – i to jest wygrana dla wszystkich producentów.

Należy pamiętać, że niektóre zewnętrzne linki na tej stronie są linkami partnerskimi, co oznacza, że ​​jeśli je klikniesz i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielki procent od sprzedaży. Przeczytaj Ujawnienie FTC, aby uzyskać więcej informacji.

READ  Epicki „nie na miejscu”, by sprawdzić pochodzenie po tym, jak skandal z kreskówkami Elden Ring połknie ponurą wiarę: Daredevil

[source meta.com]