Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Meta obniża cenę Quest 2 i Quest Pro

Meta obniża cenę gogli VR. Od jutra będziesz mógł zdobyć Meta Quest 2 o pojemności 256 GB za 430 USD, mniej niż 500 USD, oraz niedawno wprowadzony Meta Quest Pro za 1000 USD, mniej niż 1500 USD.

„Naszym celem zawsze było tworzenie przystępnego cenowo sprzętu dla jak największej liczby osób, aby mogły skorzystać ze wszystkiego, co ma do zaoferowania VR” — mówi. Reklama. „Chociaż nie obniżamy ceny 128 GB przestrzeni dyskowej Meta Quest 2, nowa, niższa cena 256 GB przestrzeni dyskowej pozwoli większej liczbie osób w pełni doświadczyć radości z gier i wciągających wrażeń”.

Ceny spadają w USA i Kanadzie, a także w większości krajów Europy, Australii, Japonii i na Tajwanie. Ceny regionalne nie zostały ogłoszone, ale Meta Quest Pro kosztuje 1500 GBP w obecnej cenie, więc mam nadzieję, że jutro będzie kosztować 1000 GBP.

Warto zauważyć, że do sierpnia ubiegłego roku Meta Quest 2 o pojemności 256 GB był jeszcze tańszy i kosztował 400 USD. Meta podniosła cenę obu wersji słuchawek o 100 USD, ponieważ ich cena akcji spadła. Od tego czasu dowiedzieliśmy się, że Mita zaginął 13,7 miliarda dolarów na VR i AR w 2022 rokuFirma społecznościowa zwolniła w listopadzie 11 000 pracowników Oczekiwane kolejne zwolnienia.

Meta Quest Pro w obecnej cenie został wprowadzony na rynek w październiku ubiegłego roku. Postrzegany jako urządzenie klasy korporacyjnej, a nie dedykowane urządzenie do gier, Mark Zuckerberg nadal próbuje urzeczywistnić Metaverse.

John Carmack zakończył swoją pozostałą pracę w niepełnym wymiarze godzin w Meta w zeszłym miesiącu, pisząc w swoim pożegnalnym liście, że firma „nieustannie sabotuje siebie” za swoje wysiłki VR.

Uwielbiam wirtualną rzeczywistość i miałem wiele szczęśliwych doświadczeń w goglach, ale mój Valve Index od miesięcy leży nietknięty w szufladzie. Chcę urządzenia o wyższej rozdzielczości, ale nie jestem pewien, czy mogę usprawiedliwić wydawanie setek lub tysięcy funtów tylko po to, aby Beat Sabre wyglądał mniej pikselowo.

READ  Szef studia Halo ujawnia 3 filary boomu Xbox