Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Messi: Argentyna nikogo nie boi się na mundialu

Lionel Messi powiedział, że Argentyna nie obawia się żadnej drużyny na mundialu, ale nalegał, aby kibice zachowali spokój podczas turnieju w Katarze za niecały miesiąc.

Argentyńscy mistrzowie Copa America, niepokonani w 35 meczach od 2019 roku, wciągnęli Arabię ​​Saudyjską, Meksyk i Polskę do grupy C, chcąc zdobyć swój pierwszy tytuł mistrza świata od 1986 roku.

„Dzisiaj radzimy sobie dobrze, a ludzie są podekscytowani i myślą, że wrócimy z pucharem, ale tak nie jest” – powiedział kapitan Argentyny Messi w wypowiedziach dla kanału „Direct Sports”.

„Puchar Świata jest bardzo trudny, wiele rzeczy musi się wydarzyć (aby go wygrać), nie tylko to, że dobrze sobie radzimy, wiele rzeczy może zostawić cię poza boiskiem i jest wiele drużyn, które chcą to samo co my i dobrze sobie radzimy.

„Jesteśmy podekscytowani, będziemy walczyć, nikogo się nie boimy, bo jesteśmy gotowi grać przeciwko każdemu, ale ze spokojem”.

Argentyna rozpoczęła kampanię na Mistrzostwach Świata 2018 od zremisowanego 1:1 z Islandią – w meczu, w którym Messi nie wykorzystał rzutu karnego – i zajęła drugie miejsce w swojej grupie, zanim przegrała z Francją w ostatnich 16.

Messi wierzy, że mecz otwarcia z Arabią Saudyjską 22 listopada będzie kluczem do szans zespołu.

„W pierwszych minutach pierwszego meczu trudno jest opanować nerwy i niepokój”, powiedział. „Myślę, że pierwszy mecz jest bardzo ważny, ponieważ rozpoczęcie wygrywania daje ci spokój”.

„W ostatnich Mistrzostwach Świata zaczęliśmy od remisu i zawsze mówiłem, że jeśli strzelę karnego i wygramy, zmienimy całą historię”.

Argentyna rozegra swój ostatni mecz towarzyski ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi 16 listopada.

READ  Polska podekscytowana zakrada się do Canfielda | Wiadomości, sport, praca