Męska drużyna Indii zmierzy się z Polską w finale FIH Hockey 5

(Wersja: Aktualizacje z wynikami zawodów kobiet)
Lozanna, 5 czerwca (PTI) Męska drużyna Indii zdominowała niedzielny finał FIH Hockey 5 przeciwko Malezji i Polsce.
Indie pokonały Malezję 7:3 w pierwszej połowie, strzeliły cztery gole w drugiej i pokonały Polskę 6:2 w drugiej.
Drużyna prowadzona przez Grahama Reeda po ligowym etapie round-robin, z trzema zwycięstwami i 10 punktami z remisu, zajęła pierwsze miejsce w pięciozespołowym rankingu. Indie pokonały Szwajcarię 4-3, remisując dwóch rywali z Pakistanem.
Indie ponownie zmierzą się z drugą w kolejności Polską z 6 punktami w finale. Pakistan zakwalifikowałby się do finału z Indiami, gdyby wygrał swój ostatni mecz ligowy z Malezją, ale mecz zakończył się remisem 5-5. Pakistan zajął trzecie miejsce z pięcioma punktami.
Indyjska drużyna kobiet nie awansowała jednak do finału, pokonując gospodarzy Szwajcarię 4:3 w drugim meczu z RPA 4:4. Hinduski awansowałyby do finału, gdyby pokonały RPA dwoma golami. Zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji pięciu drużyn z czterema punktami z jednego zwycięstwa, jednego remisu i dwóch porażek.
W meczu mężczyzn Raheel Mohammed kontynuował swoje tempo strzeleckie, strzelił trzy gole przeciwko Malezji, a następnie strzelił dwa gole przeciwko Polsce.
W sobotę trafił do celu trzy razy – dwa razy przeciwko Szwajcarii i raz przeciwko Pakistanowi. W czterech meczach zgromadził osiem bramek i jest na czele listy bramek zdobytych w turnieju.
Oprócz trzech trafień Raheela w 8., 14. i 18. minucie, Kurzahibjit Singh (1. i 17.), Sanjay (10. i 12.) strzelił Malezji dzięki Rosty’emu Fratasowi (4. i 13.) i kapitanowi Noorowi Nabilowi ​​(9.). )
Indie objęły prowadzenie 3-2 po przerwie w 20-minutowym meczu.
Indie całkowicie zdominowały mecz z Polską, prowadząc w przerwie 5:0 po bramkach Sanjay (2.), Raheel (4. i 9.), Kurzahibjit Singh (7.) i Mandeep Mor (10.).
Moirandem Rabichandra (15.) strzelił bramkę dla Indii w drugiej sesji, a Arsinsky Krokjan (13.) i kapitan Krovsky Jasek (16.) ograniczyli przejazdy Polaków. PTI PDS KHS PDS KHS