Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Memoriał Łukasza „Byka” Byczkowskiego: Hołd dla wyjątkowego niewidomego sportowca z Polski

Memoriał Łukasza „Byka” Byczkowskiego: Hołd dla wyjątkowego niewidomego sportowca z Polski

Łukasz Pieczkowski, utalentowany polski sportowiec, 1 grudnia obchodziłby swoje 30. urodziny, ale zmarł 1 marca.ulica W tym roku po przegranej ostatniej walce z rakiem. Jego osiągnięcia sportowe, pasja i zaangażowanie w igrzyska są głęboko pamiętane przez tych, którzy mieli szczęście go spotkać.

Stowarzyszenie „CROSS”, szkoła dla uczniów niewidomych z Wrocławia oraz Klub Sportowy Łukasz „SPRINT” Wrocław, we współpracy z trenerem Lubomirem Brasiciem, postanowiły uczcić pamięć Łukasza organizując pomnik. Między 29 listopaday W dniu 3 grudnia 2023 roku w Hotelu Grauman w Sykocinie Starym pod Warszawą odbył się Międzynarodowy Turniej Showdown – Memoriał Łukasza „Becka” Pieczkowskiego.

To niezwykłe wydarzenie było emocjonalnym i niezapomnianym hołdem złożonym wyjątkowemu sportowcowi. Atmosferę turnieju cechowała przyjaźń i otwartość na innych. Nie zabrakło również bogatych rozmów na tematy życiowe i sportowe. Wydarzenie to było okazją nie tylko do sportowej rywalizacji, ale także do refleksji nad wartościami, jakie reprezentuje Łukasz.

W turnieju wzięło udział 38 mężczyzn i 24 kobiety z dziesięciu różnych krajów. Na uroczystości zamknięcia pomnika obecna była najbliższa rodzina Łukasza oraz gość honorowy, jego matka, Stanisława Pieczkowska.

Wśród zwycięzców znaleźli się wybitni zawodnicy:

szczupły

  1. Pera Follino (Włochy)
  2. Sonia Tranchina (Włochy)
  3. Sarah Fabani (Włochy)

mężczyźni

  1. Christian Kessel (Polska)
  2. Stefan Marcin (Słowacja)
  3. Pierre Bertrand (Francja)

Lista zwycięzców jest imponująca i świadczy o bardzo wysokim poziomie rywalizacji oraz międzynarodowym zainteresowaniu turniejem poświęconym pamięci Łukasza „Byka” Byczkowskiego.

W tym wydarzeniu chodziło nie tylko o rywalizację sportową, ale przede wszystkim o uhonorowanie pamięci o wyjątkowym sportowcu, który na zawsze pozostanie w naszych sercach.

READ  Narciarze w Europie znajdują trawiaste stoki