Meksyk i Polska kończą 0-0, a Arabia Saudyjska dominuje na początku grupy C – NBC6 South Florida

Nawet nie ryk meksykańscy fani Impas może zostać przełamany we wtorek, ponieważ Meksyk i Polska zakończyły swoje pierwsze mecze w grupie C 0:0.

Losowanie odbywa się kilka godzin po tym, jak Arabia Saudyjska przekazała jedną z dużych nagródnie przeszkadzać W historii mundialu wychodząc od tyłu pokonała Argentynę 2:1, a Tunezja zremisowała z Danią w pierwszym meczu 0:0 w turnieju w czwartym meczu grupowym.

W rozwoju, którego nikt się nie spodziewał, Arabia Saudyjska prowadzi teraz Argentynę, Polskę i Meksyk w grupie C z trzema punktami. Polska i Meksyk mają po jednym, a Argentyna jest pusta.

El Tri zdominował grę od początku, będąc właścicielem 63% posiadania piłki w pierwszej połowie. Ich atakująca jednostka naciskała na polską obronę serią podań, ale nie udało im się dokończyć gry w pierwszej połowie.

Po przerwie napastnik reprezentacji Polski Robert Lewandowski miał szansę na przedarcie się z rzutu karnego w 58. minucie 34-latek podszedł do linii bramkowej, strzelając perfekcyjny rzut karny 10 na 10 z Polską na linii , ale został odrzucony przez bohaterstwo Guillermo „Memo” Ochoa. Meksykański bramkarz skręcił w lewo, aby zablokować strzał Lewandowskiego, po czym pojawił się w oczekiwaniu na odbicie.

37-letni bramkarz występuje po raz piąty na mistrzostwach świata i przez lata ugruntował swój status narodowej legendy.

Następne 40 minut było podobne, gdy Meksyk raz za razem groził polskiej obronie, ale linia obrony Orłów długo utrzymywała się na poziomie wyniku. Obie drużyny dostarczyły serię rezerwowych w drugiej połowie, ale nikt nie był w stanie zapewnić windy potrzebnej do dotarcia do tablicy.

Meksyk zakończył dzień kontrolując piłkę przez 61% czasu, oddając 11 strzałów, w tym cztery celne, na sześć trafień Polaków (dwa celne).

Meksyk zmierzy się teraz z Argentyną w niedzielę o 14:00 ET, 11:00 czasu pacyficznego. Zwycięstwo reprezentacji Meksyku wyeliminuje z turnieju Lionela Messiego i Argentynę.

READ  Pojawił się nowy kanał z filmami i serialami dostępnymi za darmo w Polsce! Transmisja w jakości HD