Mecz piłki nożnej w Polsce został zawieszony zaledwie 7 minut po jego rozpoczęciu, ponieważ uczestnicy zamieszek nie mogli przestać kłócić się ze swoimi kibicami na trybunach.

[Source] – Chaos zapanował w jednym z eliminacji Ligi Europy już po siedmiu minutach, a sędzia zmuszony był przerwać grę na pół godziny.

Belgijski sędzia Nicolas Laforge zawiesił eliminacje pierwszej rundy pomiędzy Lecce Gdańsk i Academia Pandev w Polsce w czwartek wieczorem (7 lipca), po tym jak na trybunach odkryto dośrodkowanie.

Czuję, że ci chuligani potrzebują lekcji chuligaństwa. Nie walcz z fanami! Całkiem pewny, że ta zasada #1 z zasadą #2 nie walczysz tak bardzo, że twojej drużynie grozi konfiskata. Być może wkrótce będziesz musiał ponownie obejrzeć Green Street, aby zwrócić uwagę na zasady, ale można śmiało powiedzieć.

Dobra wiadomość jest tutaj mimo wygranej 4:1 Gdańska. Musisz pomyśleć, że gdyby musieli całkowicie zawiesić grę i przegrać, byłoby to piekło zapłacić. W pewnym momencie musisz przekroczyć granicę i dowiedzieć się, do jakich chuliganów wolno, a jakich nie. Niebezpieczna gra, ale zdecydowanie powinieneś w nią zagrać.

Z drugiej strony muszę to oddać chuliganom. Wstrzymanie meczu na zaledwie 30-45 minut na 7 minut robi wrażenie. W ten sposób wiesz, że walczysz i odmawiasz słuchania instrukcji. Nie jestem pewien, jak możesz wkurzyć kogoś tak bardzo, by walczył po tej samej stronie w 7 minut, ale udało im się. Powiedziawszy to, nigdy tak naprawdę nie rozumiałem walki w sporcie. Po prostu porozmawiaj o bzdurach, żartach, a potem weź piwo. Przynajmniej tak powinno być.

Uwaga: wiem, że europejscy fani piłki nożnej są szaleni, ale kto by im zaimponował w meczu eliminacyjnym Ligi Europy? Spokojnie chłopaki.