Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mbappe prowadzi „Króla Futbolu”

Mbappe prowadzi „Króla Futbolu”

Trzykrotny zwycięzca Pucharu Świata FIFA Zmarł w wieku 82 lat Po walce z rakiem okrężnicy pogrążył piłkę nożną i cały świat sportu w żałobie.

Pele, supergwiazda Selecao z 77 golami, który pozostaje jednym z najlepszych graczy wszechczasów, był jedynym nastolatkiem, który strzelił gola w finale Mistrzostw Świata, nawet Mbappe w Rosji 2018 cztery lata temu.

Teraz 23-latek złożył wyrazy szacunku „Królowi Futbolu”, podkreślając, że jego osiągnięcia pomogły zdefiniować ten sport.

„Król futbolu nas opuścił, ale jego dziedzictwo nigdy nie zostanie zapomniane” – napisał Mbappe na Twitterze.

Kolega Mbappe z Paris Saint-Germain i reprezentant Hiszpanii Sergio Ramos również oddali hołd, dodając: „Powiedzieć, że był legendą, to mało powiedziane. Piłka nożna zawsze cię pamięta”.

Napastnik Barcelony i Polski Robert Lewandowski powiedział, że „niebo ma nową gwiazdę”, która odzwierciedla dziedzictwo Pele, co podzielał były reprezentant Niemiec, Mesut Ozil.

Napastnik Manchesteru City, Erling Haaland, powiedział: „Wszystko, co widzisz, to zawodnik [do]Pele zrobił to pierwszy”, podczas gdy napastnik Walii Gareth Bale zauważył, że Brazylijczyk był „powodem, dla którego tak wielu z nas kocha piłkę nożną”.

Były reprezentant Anglii i zdobywca Złotego Buta Mistrzostw Świata z 1986 roku, Gary Lineker, nazwał go „najbardziej inspirującym i najszczęśliwszym piłkarzem wśród mężczyzn”, dodając, że Pele zapewnił „piłce nożnej nieśmiertelność”.