Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mayo przygotowuje się do wydania wyczekiwanego drugiego singlaPopularny dopplerowski zespół Mayo wydaje swój pierwszy singiel od ponad dwóch lat, zatytułowany It’s Your Fault Too.

Ich pierwszy singiel „A Memory” spędził lato 2020 roku w dużej rotacji w irlandzkim radiu i był najczęściej odtwarzanym utworem na liście rekomendacji RTÉ Radio 1 przez kilka tygodni, aż do kwietnia/maja.

Po tym, jak Hot Press po raz pierwszy pokazał wideo, wywołało to „ogromną reakcję”, jak twierdzi kierownik działu A&R HP, Stuart Clark. Prywatny gitarzysta Horace Banter również nawiązał nieoczekiwany związek z Dopplerem i jest teraz prawowitym fanem po tym, jak potknął się na tym utworze.

„Wspomnienie” zebrało od tego czasu ponad 100 000 odtworzeń w Spotify. Później w 2020 roku Doppler podpisał umowę wydawniczą z dublińskim wydawnictwem muzycznym The Nucleolus.

Od czasu sukcesu ich pierwszego singla Dopplera, zespół przetrwał szereg trudnych okoliczności osobistych, które zatrzymały ich muzyczny rozwój.

Wokalista Jimmy Mulroney wyjaśnia: „Są ważniejsze rzeczy w życiu niż wersja muzyczna, ale zawsze mam to w pamięci, każdego dnia. Dopiero teraz mamy czas, aby tę wersję urzeczywistnić i tworzyć muzykę z Mickiem przynosi mi czyste szczęście”.

„Wydanie tej piosenki z nim nadchodziło dla nas obojga od dawna i wydaje się, że to koniec długiej podróży, ale jednocześnie początek nowej”.

Po wzruszającej sesji nagraniowej w Clew Bay Studios w Westport z wielokrotnie nagradzanym polskim producentem Bartem de Boerem i podwójną platyną (EMI/Universal), narodził się drugi singiel Dopplera „It’s Your Fault Too”.

Ze słynnym Raphem Dziubinskim (Joe Cocker/Medium White Band/Simply Red) na perkusji i Kevinem Donnellanem (BRÍDÍN/Third Rehearsal) kładącym swoje niesamowicie bogate i zróżnicowane dźwięki na skrzypcach, utwór został ukończony zaledwie kilka dni temu.

Temat „To też twoja wina” próbuje zająć się złożonością relacji. Współczucie, tolerancja, tolerancja i chęć uszczęśliwiania innych. Bardzo trudno jest też dodać do tego gatunek, ale gdybym musiał, byłbym alternatywnym folkiem z pewnymi tradycyjnymi akcentami” – dodał Mulroney.

Doppler dzielił scenę z takimi artystami jak Gavin James, Neil Hannon, Cathy Davey, The Blizzards i The Saw Doctors, a także kilkakrotnie występował z kultowym członkiem Oasis Bonehead.

Są także zwycięzcami Konkursu Piosenki IMRO Clancy Brother.

Film został nakręcony przez nagradzanego irlandzkiego reżysera Fionna Rogersa. Oszałamiająco zaprojektowany kawałek zawiera niezrównany trójkąt miłosny z dwoma modelami w roli głównych bohaterów, a także Hardy Buck i wpływowy media społecznościowy Owen Colgan (Netflix/RTÉ).

„Klip parodiuje wiele romantycznych scen komediowych i mamy nadzieję, że ta komedia błyszczy. Kręcenie było koszmarem, ponieważ ręce i nogi spadały z modelek. Chcieliśmy po prostu cieszyć się procesem tworzenia teledysków i to jest dokładnie to, co chcieliśmy stworzyć ”, wyjaśnia gitarzysta Mick Dempsey.

To pierwsze wydawnictwo zespołu od ponad dwóch lat, ale już w tym roku zaplanowali jeszcze dwa wydawnictwa.

„To wydaje się być początkiem czegoś nowego dla nas obojga i jesteśmy podekscytowani, widząc, co ludzie myślą o nowych piosenkach. Chcemy po prostu być tak płodni, jak to tylko możliwe i pozwolić, aby nasza muzyka przemówiła za nas” – zaproponował Mulroney.

To twoja wina też ukaże się we wtorek, 21 czerwca.

READ  Mówi Don Woods, gdy otwiera się w Phoenix. Zobacz, co jest w menu