Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Maya i Rina D wspomniały o dwóch brytyjsko-izraelskich siostrach, które zginęły w strzelaninie na Zachodnim Brzegu

  • Napisane przez Bena Morrisa i Lucy Williamson
  • wiadomości BBC

podpis pod zdjęciem,

Maya i Rena D zostały zastrzelone podczas jazdy z domu w osadzie Efrat do Tyberiady

Dwie brytyjskie siostry izraelskiego pochodzenia, Maya i Rina D, zginęły w strzelaninie na okupowanym Zachodnim Brzegu.

Dwie siostry zostały zabite w piątek po południu w pobliżu skrzyżowania Hamra, na północ od doliny Jordanu, kiedy były w drodze do Tyberiady.

Byli dziećmi rabina Leo Dee z Londynu, który opisał śmierć jako „koszmar”.

Ich matka, Leah, pozostaje w stanie krytycznym w szpitalu.

Maya miała 20 lat i była wolontariuszką w służbie narodowej w szkole średniej, podczas gdy młodsza siostra Rina miała 15 lat.

Ich samochód wypadł z drogi po tym, jak strzelcy strzelili do nich, podczas gdy ich ojciec jechał osobnym samochodem. Rabin Dee usłyszał wiadomość o ataku, zanim zdał sobie sprawę, że jego rodzina jest w to zamieszana.

W rozmowie z BBC opisał swoje córki jako „piękne i wspaniałe” i powiedział, że nie mógł spać od czasu ich śmierci.

Powiedział: „Za każdym razem, gdy miałem koszmary i budziłem się, ale rzeczywistość była gorsza niż koszmar, więc wracałem do snu. Tak to szło”.

Burmistrz wioski powiedział, że rodzina mieszka w osadzie Efrat na Zachodnim Brzegu. Pogrzeb sióstr odbędzie się w niedzielę.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu, który opisał incydent jako atak terrorystyczny, przesłał kondolencje rodzinie w tweecie wymieniającym imiona dwóch sióstr.

Naczelny rabin Wielkiej Brytanii, Sir Ephraim Mirvis, powiedział, że „żadne słowa nie są w stanie opisać głębi naszego szoku i żalu po tej rozdzierającej serce wiadomości”.

Dodał: „Byli bardzo kochani w społecznościach Hendon i Radlett w Wielkiej Brytanii, a także w Izraelu i za granicą”.

Rada Deputowanych Żydów Brytyjskich powiedziała, że ​​byli „głęboko zszokowani i zasmuceni” ich odejściem, dodając, że ich ojciec był wcześniej rabinem w Radlett United Synagogue w Hertfordshire.

podpis pod zdjęciem,

IDF powiedział po strzelaninie, że siły blokują drogi w okolicy i szukają napastników

W piątek włoski turysta zginął, a siedem innych osób, w tym trzech Brytyjczyków, zostało rannych w podejrzanym ataku taranowania samochodu w Tel Awiwie.

Wojsko poinformowało, że ataki były odpowiedzią na ostrzał 34 rakiet wystrzelonych z Libanu w kierunku północnego Izraela w czwartek, za co obwinia grupę.

Ten atak rakietowy z Libanu nastąpił dwie noce po tym, jak izraelska policja dokonała nalotu na meczet Al-Aqsa w okupowanej Wschodniej Jerozolimie, wywołując oburzenie w całym regionie.

Hamas nie przyznał się do zastrzelenia dwóch Brytyjek, ale pochwalił to i określił jako „naturalną reakcję na to”. [Israel’s] Jego ciągłe zbrodnie przeciwko meczetowi Al-Aqsa i jego barbarzyńska agresja przeciwko Libanowi i niezłomności Gazy”.

Po zastrzeleniu sióstr komisarz izraelskiej policji, Kobi Shabtai, wezwał wszystkich Izraelczyków posiadających pozwolenia na broń, aby zaczęli nosić broń.

Odpowiadając na wiadomość o śmierci sióstr w piątek, brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych powiedziało: „Jesteśmy zasmuceni wiadomością o zabiciu dwóch brytyjskich obywateli Izraela i poważnych obrażeniach trzeciej osoby”.