Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Maxi Oyedele z Man Utd ujawnia postawę lojalności polskiego reprezentanta, ponieważ mógł przejść do dwóch kolejnych krajów

Gwiazda Manchesteru United, Maxi Oyedele, ujawnił, że obecnie nie chce zmieniać swojej międzynarodowej lojalności z Polski, mimo że może reprezentować dwa inne kraje.

18-letni defensywny pomocnik, który grał w United do lat 18, 19 i 21, podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem Premier League w 2022 roku.

United potwierdziło wypożyczenie Oydale’a z Altrincham w styczniu, a zawodnik strzelił dwa gole w sześciu występach dla drużyny National League.

Oyedele reprezentował młodzież do lat 18, zanim został powołany do reprezentacji Polski do lat 19, która obecnie walczy o miejsce w mistrzostwach Europy do lat 19.

Polska U19 w grupie F zmierzy się z Izraelem U19 22 marca, Łotwą U19 25 marca i Serbią U19 28 marca w eliminacjach Euro U-19.

rozmawiając z SuperekspresPo tym, jak polska federacja po raz pierwszy zwróciła się do niego, Oyedele podkreślił, że jest „zachwycony decyzją” reprezentowania Polski na szczeblu młodzieżowym.

„Pierwsza zainteresowała się mną polska federacja, zapraszając mnie na zgrupowanie, mecz reprezentacji” – powiedział polskiej gazecie.

„Chciałem spróbować swoich sił na arenie międzynarodowej. Za mną zaledwie kilka spotkań, ale jestem zadowolony z podjętej decyzji.

Oyedele może reprezentować Polskę w kategoriach młodzieżowych i seniorskich, ponieważ jego matka jest Polką, ale w przyszłości ma jeszcze dwa kraje.

Napastnik United, który przybył na Old Trafford w 2021 roku, urodził się w Salford i może reprezentować Anglię, gdyby opuścił Polskę.

A Oyedele może w najbliższej przyszłości porzucić zarówno Polskę, jak i Anglię, aby związać swoją międzynarodową przyszłość z Nigerią, z pomocnikiem Altrincham, który będzie mógł reprezentować kraj, ponieważ jego ojciec jest Nigeryjczykiem.

READ  Liderzy Ukrainy, Bałtyku i Polski spotykają się podczas polskiego święta