Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Matteo Salvini broni finansowanego przez Rosję planu wizyty w Moskwie |  Matteo Salvini

Matteo Salvini broni finansowanego przez Rosję planu wizyty w Moskwie | Matteo Salvini

Matteo Salvini bronił się po tym, jak rosyjska ambasada we Włoszech ujawniła, że ​​sfinansowała planowaną w zeszłym miesiącu podróż skrajnie prawicowego lidera Ligi do Moskwy.

Salvini zamierzał udać się do stolicy Rosji 29 maja w ramach, jak to nazwał, „misji pokojowej”, ale lot został zamrożony po krytyce ze strony jego sojuszników we włoskim rządzie, którzy nie byli świadomi jego planów.

Rosyjska ambasada poinformowała w sobotnim oświadczeniu, że Moskwa jest gotowa na przyjęcie Salviniego „na odpowiednim poziomie” i kupiła mu i jego delegacji bilety na lot Aeroflotu do Moskwy przez Stambuł. Bezpośrednie loty z Rzymu zostały zawieszone w wyniku sankcji Unii Europejskiej wobec Rosji w związku z inwazją na Ukrainę.

„Ze względu na sankcje nałożone na tę linię lotniczą trudno jest kupić bilety na lot tej linii z terytorium Unii Europejskiej” – poinformowała ambasada. „Ambasada pomogła Matteo Salviniemu i towarzyszącym mu osobom kupić potrzebne im bilety lotnicze w rublach za pośrednictwem rosyjskiego biura podróży”.

Ambasada dodała, że ​​Salvini ponownie zapłacił pieniądze, gdy lot został odwołany. „Nie widzimy niczego nielegalnego w żadnym z tych aktów” – powiedziała, wyjaśniając, że oświadczenie zostało wydane w celu wyjaśnienia doniesień medialnych o odwołanym locie.

Salvini, który był szczerym wielbicielem rosyjskiego prezydenta Władimira Putina do czasu inwazji na Ukrainę, powiedział, że jego jedynym celem było „przywrócenie pokoju” i że oświadczenie ambasady podkreślało „po raz kolejny całkowitą przejrzystość i poprawność”. [my] praca.”

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

Na konferencji prasowej z zagranicznymi mediami w Rzymie w zeszłym tygodniu Salvini powiedział, że Inkwizycja o podróży io tym, z kim zamierzał się spotkać, była niepoważna i że częścią jego pracy jest poznawanie ambasadorów z całego świata.

Spotkałem się z ambasadorem Ukrainy ds. Solidarności i ambasadorem Rosji z prośbą o zawieszenie broni. Aby zatrzymać wojnę, musimy zapytać tych [in the country] gdzie rozpoczęła się wojna”. Powiedział, że będzie nadal działał w interesie narodowym „z Rzymu, bez konieczności wsiadania do samolotu”.

Jednak informacja, że ​​rosyjska ambasada zapłaciła za wyjazd do Moskwy, wywołała nową krytykę, w tym jego wezwanie do rezygnacji z funkcji lidera Ligi, partnera szerokiej koalicji premiera Mario Draghiego.

Simona Malpezzi z centrolewicowej Partii Demokratycznej wezwała do „jasności w kwestii niebezpiecznej dwuznaczności”, podczas gdy Carlo Calenda, lider centrolewicowej partii Azione, nazwał Salviniego „zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego”. Matteo Renzi, były premier i lider włoskiej FIFA, powiedział: „Wygląda na to, że był to bilet powrotny. Gdyby był w jedną stronę, byłoby lepiej”.

Elio Vito, polityk z zespołu Forza Italia kierowanego przez Silvio Berlusconiego, który pracuje u boku Ligi w wyborach, oraz członek Copasir, parlamentarnej komisji ds. bezpieczeństwa Włochypowiedział: „To jest naprawdę niebezpieczne. Salvini musi zrezygnować, jest coraz bardziej kłopotliwym i niepokojącym źródłem dla swojej partii, sojuszników, koalicji prawicy i Włoch”.

READ  Fala upałów w Europie w 2023 r.: mapa pogody i wiadomości, z Włochami i Hiszpanią dominującymi w śmiertelnym upale „Cerberusa”