Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Matka pięciorga dzieci zmiażdżona upadkiem ważącej 2000 funtów świątyni w Nowym Jorku

Rodzina z Nowego Jorku pozywa cmentarz Staten Island po tym, jak ważący 2000 funtów pomnik spadł na pracownika opiekującego się pobliskim grobem, zabijając ją.

28 października, według dokumentów sądowych, 53-letnia matka pięciorga dzieci Elviry Navarro pracowała na cmentarzu barona Hirscha razem ze swoim synem Anthonym Rosalesem, gdy spadł na nią nagrobek, Poczta w Nowym Jorku Raporty.

Została przewieziona do Centrum Medycznego Uniwersytetu w Richmond, gdzie zmarła z powodu odniesionych obrażeń tego samego dnia.

Teraz jej rodzina pozwała sąd Baron Hirsch Cemetery Society na Manhattanie, oskarżając je o niezapewnienie bezpiecznych warunków pracy na zabytkowym cmentarzu żydowskim, który został zbudowany w 1899 roku i mieścił wielu ocalałych z Holokaustu.

niezależny Zwróciłem się do BHCA o komentarz.

ten garnituryktóry został złożony na początku tego miesiąca, oskarża cmentarz o „powodowanie, pozwalanie, pozwalanie, by stał się i pozostawał w niebezpiecznym, niebezpiecznym, przypominającym pułapkę stanie”.

Twierdzi również, że Anthony Rosales bardzo ucierpiał po tym, jak zobaczył, jak umiera jego matka, ponieważ doznał „poważnych i trwałych obrażeń, urazu układu nerwowego, urazu psychicznego i doznał poważnej udręki fizycznej i psychicznej”.

„Byłem oszołomiony tą wiadomością” – powiedział gazecie rabin Andrew Schultz, dyrektor wykonawczy Community Coalition for Jewish Cemeteries, która pomaga chronić żydowskie cmentarze.

„O to martwimy się najbardziej, jako organizacja.To jest nasz największy strach.

„Dlatego w pracy, którą wykonujemy, jedną z pierwszych rzeczy, które robimy, jest upewnienie się, że kamienie są bezpieczne… Może się to zdarzyć nawet na najlepiej utrzymanych cmentarzach; zobaczysz pogięte kamienie”.

READ  W wieku 100 lat zmarł Henry Kissinger, były sekretarz stanu USA