Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Maryam Library zabezpiecza planowany prezent w wysokości 1 miliona dolarów na wsparcie swoich udogodnień, udogodnień i możliwości na nadchodzące dziesięciolecia

Jason Haley / fotograf z uczelni

Mary’s Library od dawna jest sercem kampusu stanu Chico i centralnym elementem edukacji dla dziesiątek tysięcy studentów. Teraz, dzięki darowiznie w wysokości 1 miliona dolarów jako planowany prezent od entuzjastycznego absolwenta, nowa fundacja będzie wspierać jej działalność i oferty dla przyszłych pokoleń.

Darczyńca, który pragnie pozostać anonimowy, potwierdził bogactwo wpływów bibliotek na wszystkich poziomach, których był świadkiem w ciągu swojego życia, i uważa Bibliotekę Maryam i jej personel za najbardziej przydatne źródło w zdobywaniu stopnia naukowego i osiąganiu innych celów akademickich. Zauważył, że biblioteka jest często wspólnym mianownikiem uniwersytetu — wspiera sukces studentów w trakcie całego kursu dzięki licznym zasobom i oddanemu personelowi.

Obecnie, pod kierownictwem dziekana Zhenga (Johna) Wanga, Meriam Library jest gotowa na większe usługi i programy wspierające sukces uczniów. Nadal wspiera Chico State na naszej drodze do przywództwa, zapewniając uczniom dostęp do informacji, wiedzy i kultury oraz wspierając ich w rozwoju, nauce i kreatywności. Dzięki nowemu planowi strategicznemu, innowacjom i partnerstwu, umiejętność korzystania z informacji jest zintegrowana z nauczaniem i uczeniem się oraz staje się centrum intelektualnych wysiłków kampusu i świętowania osiągnięć naukowych.

Fundusz ustanowiony darem tego darczyńcy będzie wspierał tę misję poprzez zapewnianie rocznych płatności na wsparcie wydatków na programy, utrzymanie i ulepszanie obiektów, nabywanie i konserwację kolekcji, zaproszonych mówców i programy edukacyjne.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni za wizję tego darczyńcy i jego poświęcenie w przekazywaniu przemieniającego daru” — powiedział Prezydent Gayle Hutchinson. „To dofinansowanie wesprze ekspertyzę uniwersytetu w pomaganiu społecznościom, którym służymy, łączyć się, angażować i wnosić wkład w świat nowej wiedzy i pomysłów na nadchodzące dziesięciolecia”.

Wang, który wcześniej pracował w kilku innych bibliotekach akademickich, zauważył, że w innych instytucjach darowizny często mają surowe kryteria, które mogą powodować ograniczenie i zminimalizowanie ich wpływu. Zakres prac dozwolony w umowie o dofinansowanie stwarza bibliotekom szerokie możliwości podejmowania rzeczywistych działań w obszarach, które będą miały największy wpływ na uczniów.

READ  Ostatnia wojna na Ukrainie: Rosja zamienia europejskie płatności za dostawy gazu na ruble

„[The donor] Rozumie pracę bibliotek i to, że ważne jest, aby osoba podejmująca decyzje miała odpowiednie zasoby” – powiedział Wang. „Bardzo doceniam jego zaufanie do mnie i przyszłych dziekanów, abyśmy wykorzystali naszą dyskrecję do podejmowania najlepszych decyzji w imieniu biblioteka i nasza społeczność”.

Biblioteki ucieleśniają doświadczenie uniwersyteckie, powiedział Wang. To tam uczniowie uczą się doskonalić swoje umiejętności badawcze, są źródłem niezliczonych wspomnień i być może bardziej niż cokolwiek innego odzwierciedlają dostęp do nauki w najbardziej sprawiedliwy sposób – centralnie zlokalizowane, otwarte dla wszystkich i oferujące dłuższe godziny pracy, aby zapewnić bezpieczne , wygodne miejsce dla studentów i wykładowców do wykonania pracy .

„Nauka zaczyna się w klasie”, powiedział, „ale tak naprawdę trwa w bibliotece”. „Nie mogę opisać mojej wdzięczności i podekscytowania tym darem. Dzięki tym funduszom będziemy mogli pracować w obszarach wzrostu, których nie mogliśmy wziąć pod uwagę, i będziemy mogli udoskonalić naszą kolekcję, zmodernizować naszą placówkę i wdrożyć programy” pomóc naszym studentom, czego wcześniej nie mogliśmy”.


Stan Chico

Założony w 1887 roku California State University jest drugim najstarszym kampusem California State University i jednym z najwyżej ocenianych publicznych uniwersytetów magisterskich na Zachodzie.