Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Marsz odbywa się dumnie, dopóki w Polsce nie zostaną zmienione przepisy anty-LGBT+

Marsz odbywa się dumnie, dopóki w Polsce nie zostaną zmienione przepisy anty-LGBT+

Do 2022 roku co najmniej 32 regiony w Polsce będą nazywać się „strefami wolnymi od LGBT”. Społeczność LGBT+ nie jest tam mile widziana, a lokalne prawo zabrania jakichkolwiek działań związanych z LGBT. Aby wesprzeć społeczności regionalne w tych miejscach, polscy aktywiści połączyli siły z 180 Heartbeat + Jung We Matt, aby zorganizować wirtualne parady dumy, prześcigając samorządy na ich własnym terenie. Teraz, gdy prawo zostało uchylone w trzech obszarach, marsze posuwają się naprzód, aby zebrać fundusze na marsze offline we wszystkich niepożądanych strefach.

W 2019 roku polskie samorządy zaczęły zbiorowo podejmować uchwały wykluczające osoby niezróżnicowane ze swoich społeczności lokalnych. W kilkudziesięciu gminach i powiatach w całym kraju wciąż obowiązują tak zwane zarządzenia anty-LGBT. Według badania przeprowadzonego przez KPH 12% społeczności LGBT+ (140 tys. z 2 mln) planuje wyjazd z Polski. Jedna trzecia z nich jako powód odejścia podaje dyskryminację, której doświadczają członkowie społeczności LGBT+. Marsze Równości organizowane przez KPH w Metaverse są formą protestu przeciwko dyskryminującym decyzjom i jednocześnie wyrazem poparcia dla osób LGBT+ mieszkających na wyznaczonych terenach.

Organizacje pozarządowe, w tym Kampania Przeciw Homoseksualizmowi (KPH), proponują, aby każdy mógł organizować marsze równości w miejscach, w których ludzie chcą się wypowiedzieć i mówić w swoim imieniu – co gwarantuje polska konstytucja i Konwencja Europejska. Prawa człowieka. Dlatego KPH stworzyło we współpracy z 180Heartbeats + Jung We Matt inicjatywę – The Impossible Parade, czyli marsz w Metaverse w 32 gminach zwany rezolucjami anty-LGBT. Rzeczywistość rozszerzona to rozwijająca się dziedzina, którą organizacje pozarządowe postrzegają jako przestrzeń dla absurdalnej, homofobicznej ekspresji.

W 2022 roku OVR, Kampania Przeciw Homofobii, pozyskała lokalizacje w 32 miastach i wsiach w Polsce, aby zorganizować pierwszy metawersum AR oparty na geografii. Jako właściciele gruntów KPH mogą organizować parady dumy na ulicach tych gmin. Marsze mają trwać do momentu zniknięcia naruszających prawo postanowień w określonym miejscu. Ponadto KPH zakupiła adres siedziby Senatu RP, aby zyskać na atrakcyjności w procesie legislacyjnym. Wirtualną demonstrację widziano przed budynkiem Parlamentu.

READ  Polska wycofuje zapotrzebowanie na wodę święconą źródlaną

Trzy miasta w województwie lubelskim, znane z dużego zagęszczenia „stref wolnych od LGBT”, niedawno zrezygnowały z uchwały przeciwko LGBT, zmniejszając ich liczbę z 32 do 29.

Ale walka na tym się nie kończy. Listy aktywacyjne dostają drugie życie jako NFT. Wszystkich 32 bohaterów Impossible Parade, reprezentujących 32 regiony, znalazło swoje miejsce na największej platformie NFT (OpenSea), zbierając pieniądze na parady offline odbywające się we wszystkich Impossible Cities. W drugiej części kampanii agencja postanowiła pogłębić wirtualną aktywność dodając tokeny do portfeli takich celebrytów jak Justin Bieber, Gwyneth Paltrow, Madonna, Serena Williams czy Shaquille O’Neal. 180heartbeats +JVM ma nadzieję, że ich NFT nada debacie o wyrównywaniu praw mniejszości w Polsce większy rozmach niż Impossible Parade.