Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mars Creativity Helicopter NASA odkrywa wytrwały łazik z góry — ale czy możesz? | nowości naukowe i technologiczne

Mars Creativity Helicopter NASA właśnie zakończył swój jedenasty lot na planecie, robiąc dziesiątki zdjęć, w tym jedno, które jest prawie niemożliwe do zauważenia – jego statek macierzysty – Persevering Rover.

Helikopter wykonał zdjęcia głazów, wydm i skalistych wychodni na obszarze South Sittah w kraterze Jezero, miejscu starożytnej delty rzeki, gdzie NASA Mam nadzieję znaleźć pozostałości życia mikrobiologicznego.

Wizualizacje z lotu ptaka Ingenuity są świetne, ale jeszcze lepsze, gdy grasz w „Where’s the Perseverance?”. Robert Hogg, główny inżynier systemów w Laboratorium Napędów Odrzutowych NASA, powiedział.

Powiedział, że po znalezieniu naszego łazika i zbliżeniu, można zlokalizować pewne szczegóły, takie jak koła, maszt teledetekcyjny i MMRTG – wielozadaniowy termiczny generator radioizotopów, jego źródło zasilania – „z tyłu”.

Łazik jest jasną białą plamą o wysokości około 1600 stóp (500 m) i wysokości 39 stóp (12 m).

zdjęcie:
To zbliżenie sprawi, że wszystko będzie łatwiejsze. Zdjęcie: NASA/JPL-Caltech

„Prawa fizyki mogą mówić, że latanie na Marsie jest prawie niemożliwe, ale w rzeczywistości latanie pojazdem cięższym od powietrza na Czerwonej Planecie jest znacznie trudniejsze” – powiedziała sarkastycznie agencja kosmiczna o misji innowacji.

11 lot małego helikoptera od tego czasu Pierwszy lot w kwietniu Został zaprojektowany tak, aby trzymać go z przodu sondy, gdzie leci około 11 mil na godzinę (pięć metrów na sekundę), aby robić zdjęcia interesujących cech geologicznych.

Więcej o Mars Perseverance Rover

Kreatywność działa niezależnie i nie może być kontrolowana przez NASA ze względu na odległość między Ziemią a Marsem.

Wysłanie sygnału radiowego na odległość 287 milionów kilometrów (178 milionów mil) na Ziemię zajmuje ponad 11 minut – podczas gdy ostatni lot trwał zaledwie 130 sekund.

następuje wytrwałość Pierwsza próba pobrania próbki skały nie powiodła się Z Marsa w ramach poszukiwania śladów starożytnego życia na tej planecie.

READ  Mars sonda Curiosity rejestruje rzadką i niesamowitą panoramę czerwonej planety

To dlatego, że skały były niezwykle miękkie, a więc nie były wystarczająco mocne, aby zrobić próbkę, powiedziała NASA w środę.

To zdjęcie, wykonane 6 sierpnia przez sondę Perseverance NASA, pokazuje, że probówka do pobierania próbek numer 233 jest pusta.  To jeden z fragmentów danych wysłanych z powrotem na Ziemię przez Perseverance, który pokazuje, że sonda nie zebrała żadnych skał marsjańskich podczas pierwszej próby stworzenia próbki rdzenia.  Źródło: NASA / JPL-Caltech.
zdjęcie:
Probówka z próbką trwałości wyszła pusta. Zdjęcie: NASA/JPL-Caltech

Łazik jest wyposażony w dwumetrowe ramię robota z wydrążonym wiertłem i wiertłem udarowym na końcu do pobierania próbek spod powierzchni Marsa.

Około pół kilograma próbek skał i gleby będzie przechowywane w dużych tytanowych tubach, które łazik pozostawi na planecie, aby zebrać je w przyszłej misji, która nie została jeszcze potwierdzona.