Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Marlon Brando zbudował całe życie dla Vito Corleone ojca chrzestnego

Marlon Brando zbudował całe życie dla Vito Corleone ojca chrzestnego

Stanisławski uważał, że aktorzy powinni budować zachowanie swojej postaci poprzez konkretne, namacalne i wykonalne działania, te, które można obserwować za pośrednictwem innych (poprzez za kulisami). Według książki Someone: The Reckless Life and Wonderful Career of Marlon Brando, Marlon Brando zastosował to w praktyce, odwiedzając znaną mafię w New Jersey i obserwował, jak prezydent się zachowywał i kontaktował ze swoimi przyjaciółmi i rodziną:

„Widział, jak ważne jest dobrze przygotowane jedzenie i wino rocznikowe; sposób, w jaki potężni dżentelmeni przemawiają cichymi głosami; sposób, w jaki mężczyźni robili wszystko, aby być hojnym dla swoich kobiet, ale także jak trzymali je w drugorzędnych rolach; przesadzili role polityczne wobec osoby Dziwna, choć gwiazda filmowa;

Występ Brando jest tak autentyczny, że uchwycił te prawdziwe szczegóły i wykorzystał je do przedstawienia swojego obrazu spiskującego domu. Zaczerpnięty od Stelli Adler, która nauczyła, jak ważne jest używanie swojego ciała do przechowywania postaci, Brando również zmienił swój wygląd. Włożył bawełnę w policzki, aby naśladować tę u wielkiego psa, przyciemnił włosy pastą do butów i rozwinął miękki, chrapliwy głos, zauważając szczegół w książce Mario Puzo o Vito, gdy został postrzelony w gardło. Te fizyczne zmiany przenoszą starszego mężczyznę wykończonego presją przywództwa w świecie narastającej przemocy. Jego twarz jest silna i zamyślona, ​​ale nie przejmuje się swoimi wewnętrznymi uczuciami.

READ  Ahluwalia Jesienna kolekcja Ready-to-Wear 2022