Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Markam Ond.  Lekarz weterynarii jedzie do Polski na pomoc zwierzętom wysiedlonym przez wojnę ukraińską

Markam Ond. Lekarz weterynarii jedzie do Polski na pomoc zwierzętom wysiedlonym przez wojnę ukraińską

Do Markham Ontario. Weterynarz Cliff Redford powiedział, że ratowanie zwierząt i ratowanie członków rodziny to jedno.

„Zwierzęta będą cię kochać na zawsze” – powiedział ze łzami w oczach dr Redford dla Global News. „Są wierni, wybaczają. Z pewnością wyrywają mi serce.

Tak więc uchodźcy opuszczający Ukrainę, zwierzęta domowe w ręku – przestraszone zwierzęta złapane w strefie działań wojennych – dr Redford wiedział, co dalej robić.

„Podjąłem decyzję bardzo szybko. Zajęło mi to 24 godziny” – powiedział dr Redford.

Czytaj więcej:

Wolontariusze z Toronto zbierają i wysyłają zaopatrzenie taktyczne na Ukrainę w środku wojny z Rosją

To nie będzie osobne zadanie. Do doktora Redforda dołączy jego córka, która jest już w Europie. Oboje będą współpracować z zespołami ratowniczymi dla zwierząt i schroniskami dla zwierząt, takimi jak Fundacja ADA, która stacjonuje w ośrodkach dla uchodźców wzdłuż granicy lwowskiej.

Historia toczy się dalej pod reklamą

„Ci uchodźcy przyjeżdżają ze swoimi zwierzętami – futrzanymi członkami rodziny”.

Zwierzęta potrzebują ewidencji strzałów, aby mogły udać się do sąsiednich miejsc, gdzie są bezpieczne, powiedział. To też pomoc medyczna.

„Wiele z tych zwierząt choruje i doznaje obrażeń, odwadnia się, jest głodne, [they have] Oparzenia, złamania, niektóre z tych zwierząt zostały złapane podczas bombardowań i ostrzału tak samo jak ludzie” – powiedział dr Redford.

Czytaj więcej:

Ukraińcy-Kanadyjczycy zainteresowani wolontariatem do frontu medycznego w środku rosyjskiej inwazji

Są też urazy, których nie widać, mówi.

„Jest pewien zespół stresu pourazowego spowodowany hałasem i cierpieniem” – powiedział dr Redford. „Zwierzęta rozpoznają, co się dzieje, i straciły bliskich”.

READ  Administracja Bidena wysłała Kamalę na Węgry i do Polski, aby pokazać „jedność” z Ukrainą

Niektóre prace mogą go zabrać na Ukrainę. Ale nie martwił się o swoje bezpieczeństwo.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Widzę to tak, że czyniąc te zwierzęta bezpieczniejszymi i zdrowszymi w Polsce, razem z tymi zwierzętami pochodzącymi z Ukrainy, chronię również ludzi, ponieważ pozwala im to dbać o siebie i wiedzieć, że istnieją. Wtedy mogą skupić się na ich dzieci i ich rodziców” – powiedział dr Redford.

„Wszyscy zasługujemy na miłość i opiekę, i nikt nie myśli, że mylę się skupiając się na zwierzętach” – powiedział dr Redford.

Dr. Redford podróżował do miejsc takich jak Jamajka, Egipt, Indie i Grecja podczas zeszłorocznych pożarów i od sześciu lat jest wolontariuszem w ratowaniu i opiece nad zwierzętami. Ale to pierwszy raz, kiedy prowadzi akcje ratunkowe w kraju graniczącym ze strefą wojny.

Czytaj więcej:

Młoda ukraińska wolontariuszka zabita podczas pomocy w schronisku dla psów pod Kijowem: „Ona jest bohaterką”

„Wyzwania są niewypowiedziane i nieograniczone” – zgodził się dr Redford. „Będą wyzwania w logistyce, brak materiałów, potrzeba robienia bardzo niewielu i miłych rzeczy dla Maca.

Odlot doktora Redforda z Toronto został zarezerwowany w poniedziałek, 21 marca, ale cały zakres jego podróży wciąż jest w powietrzu.

Historia toczy się dalej pod reklamą

„Planuję wyjechać na dwa tygodnie”, powiedział Global News. Mówi, że jego pobyt się wydłuży, zwłaszcza jeśli on i jego zespół postanowią sprowadzić osierocone zwierzaki z Ukrainy do Kanady.

Czytaj więcej:

Rzecznik mówi, że „wielu Kanadyjczyków” przyłączyło się do walki z rosyjską okupacją Ukrainy

„Już zaczynamy rozmawiać z niektórymi ludźmi o próbie sprowadzenia niektórych zwierząt z powrotem, są one naprawdę bezdomne i rodziny nie mogą ich odzyskać lub rodziny zniknęły” – powiedział dr Redford. „Tak więc, nawet jeśli logistyka sprowadzenia tych 40 lub 50 zwierząt z powrotem do Kanady (do pracy) to dwa dni lub kolejny tydzień, możemy zostać na chwilę”.

READ  Orange Polska podpisuje nową długoterminową umowę PPA na energię odnawialną

Zostanie, dopóki nie będzie potrzebny – dopóki nie zorientuje się, co zrobił, a potem bezpiecznie wróci do swojej rodziny.

A gofundme Strona jest również stworzona dla tych, którzy chcą przyczynić się do wysiłków na rzecz odbudowy Ukrainy, powiedział dr Redford.

© 2022 Global News, Chorus Entertainment Inc.