Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mark Cavendish poprowadzi Quick-Step Alpha Vinyl podczas Tour Poland

Mark Cavendish poprowadzi Quick-Step Alpha Vinyl podczas Tour Poland

”]“filter”: {” nextExceptions „:” img, blockquote, div „,” nextContainsExceptions „:” img, blockquote „}}”>

Nie przegap ani chwili z Paryża-Roubaix i Unbound Gravel, do Giro d’Italia, Tour de France, Vuelta a España i wszystkiego pomiędzy, kiedy > „,” name „:” in-content-cta „,” type „,”: „link”}} „>Dołącz +.

Mark Cavendish powraca do wyścigów w tym miesiącu jako brytyjski narodowy mistrz szosowy, który poprowadzi linię Quick-Step Alpha Vinyl podczas Tour of Poland (30 lipca – 5 sierpnia).

37-latek nie ścigał się od czasu, gdy stracił miejsce w Tour de France i po tym, jak dowiedział się, że jego kontrakt z ekipą Patricka Lefevre nie zostanie przedłużony do 2023 roku. Cavendish ścigał się w Polsce dwukrotnie, w 2019 i 2020 roku, ale nie wygrać po etapie. Do Polski jedzie z silnym składem, w skład którego wchodzą Zdenek Stebar, Remy Cavagna i Mauro Schmid.

„To piękna trasa w Polsce, z możliwościami dla każdego rodzaju kolarza. Pierwsze dwa etapy będą odcinkami sprinterskimi, gdzie Mark będzie gotowy do walki o dobry wynik, wspierają go Bert, Zdenek i Josef; trzeci etap będzie tak samo jak oni” – powiedział Geert van Bondt. W zeszłym roku z bardzo stromym 1,5-kilometrowym finiszem pod górę, który zmieni ranking, ponieważ Mauro i Maori mogą być w mieszance.

Belgijski zespół będzie również szukał zwycięstw na niebiegających odcinkach, zanim w ostatnim dniu wyścigu zwróci swoją uwagę z powrotem na Cavendisha.

„Faza 4 i 5 może sprowadzić się do sprintu, a może nie, może to być również dla banchora, ale nawet indywidualista miałby tam szansę. W szóstym etapie prób indywidualnych będziemy szukać u Remy’ego i Mauro dobry wynik, bo ten ostatni udowodnił, że potrafi wykonać dobrą robotę na boisku.Wreszcie powinien to być ponownie ostatni etap dla biegaczy, ale wszystko będzie zależało od tego, jak będą się ścigać zespoły GC, – dodał dyrektor sportowy.

READ  King Federer wrócił na Wimbledon, podczas gdy Carlos Alcaraz i Elena Rybakina błyszczą

Quick Step Alpha Vinyl dla Tour Poland: Remy Kavagna, Mark Cavendish, Joseph Cerny, Mauro Schmid, Zdenek Stebar, Bert van Lierberge i Morey VanSevignant.