Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Marjorie Taylor Green wzywa zwolenników Trumpa do wygwizdania Pelosi na wiecu w Iowa

aBrah Winfrey poparł Demokratę Jona Fettermana w gorąco kwestionowanym wyścigu senackim w Pensylwanii w czwartek, odrzucając swojego głównego przeciwnika – człowieka, któremu pomogła zamienić się w powszechnie znane nazwisko.

Pojawia się w trudnym czasie, gdy republikański kandydat dr Mehmet Oz, któremu Oprah pomogła zdobyć sławę prawie dwie dekady temu, kiedy przyprowadziła go na swój dzienny program jako regularny gość, zyskuje na popularności.

Do tej pory Winfrey powiedziała, że ​​pozostawi wybory Pensylwańczykom, ale zmieniła to stanowisko w internetowej dyskusji na temat głosowania we wtorkowych wyborach.

„Powiedziałem, że to zależy od Pensylwanii i oczywiście, ale powiem wam to wszystko, gdybym mieszkał w Pensylwanii, głosowałbym na Johna Fettermana z wielu powodów” – powiedziała Winfrey.

Siedziba w Pensylwanii od dawna była postrzegana jako najbardziej prawdopodobna okazja do spotkania Demokratów w równo podzielonym Senacie, ale twarda debata Fettermana po tym, jak doznał udaru mózgu w maju, postawiła to pod znakiem zapytania.

Sondaże pokazują teraz zacięty wyścig między Fettermanem a Ozem, uznanym kardiochirurgiem, popieranym przez byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Na znak, jak wysoka jest stawka, Trump powróci do Pensylwanii w sobotę, aby prowadzić kampanię na rzecz Oz, podczas gdy prezydent Joe Biden i były prezydent Barack Obama będą prowadzić kampanię na rzecz Fettermana tego samego dnia.

READ  Rzut oka na wojnę rosyjsko-ukraińską: co wiemy w 275. dniu inwazji | wiadomości ze świata