Tech

Mario Kart 8, Grand Theft Auto 5 i Minecraft powracają na szczyt | UK pudełkowe wykresy

W miesiącach letnich, ponieważ sprzedaż gier wideo jest powolna, a nowych wydań jest niewiele, czasami wykresy – zwłaszcza wykres wypełniony w Wielkiej Brytanii – mogą stanowić wyjątkową lekturę.

Albo, w przypadku tego lata w 2011 roku, kiedy Zumba Fitness przez dziesięć tygodni z rzędu zajmowała pierwsze miejsce w rankingu, czytanie było naprawdę częste.

W tym tygodniu jest jednym z nich, a trzema największymi są Mario Kart 8: Deluxe, Grand Theft Auto 5 i Minecraft (Switch). Są to wszystkie gry, które po raz pierwszy zostały wydane pokolenie temu na innych platformach (2014 dla Mario Kart, 2013 dla GTA, 2011 dla Minecraft).

Oczywiście wszystkie trzy z tych gier od lat są ostoją w pierwszej dziesiątce, zwłaszcza odkąd pojawiły się na bardziej nowoczesnym sprzęcie. Mario Kart 8: Deluxe powraca na pierwsze miejsce po 6% wzroście sprzedaży tydzień po tygodniu, GTA 5 wspięło się o pięć miejsc na drugie miejsce po 44% skoku sprzedaży, podczas gdy Minecraft jest na trzecim miejscu po 17% wzroście sprzedaży.

W pierwszej piątce zamykają oficjalne igrzyska olimpijskie Segi na 4 miejscu (sprzedaż spadła o 5%) i Animal Crossing: New Horizons na piątym miejscu (sprzedaż płaska tydzień po tygodniu).

Numer 1 w zeszłym tygodniu, F1 2021, spadł o pięć pozycji do 6. po spadku sprzedaży o 34%.

Nowością na listach przebojów w tym tygodniu jest Hades, który wylądował na ósmym miejscu dzięki premierze gry na platformach PlayStation i Xbox. Wraz z wydaniem pudełka obsługiwanego przez Private Division, 70% premierowej sprzedaży gry przypadło na PS5, 23% na PS4, a 7% na Xbox Series. Oczywiście wiele gier na Xboksa będzie mogło uzyskać dostęp do gry za pośrednictwem usługi subskrypcji Game Pass, a te dane tutaj się nie liczą.

READ  Koszmar na ulicy Zuckerberga? Facebook chce mieć pewność, że masz odpowiednich przyjaciół dzięki funkcji „sąsiedztwa” - RT USA News

Kilka konsol PS5 zostało wprowadzonych na rynek w zeszłym tygodniu, a Ratchet & Clank: Rift Apart powraca do Top 40 z numerem 10 z 313% wzrostem sprzedaży. Inne gry, które skorzystają z nowego ekwipunku PS5, to Resident Evil Village pod numerem 11 (sprzedaż wyższa o 151%) i Spider-Man: Miles Morales pod numerem 12 (sprzedaż wyższa o 101%).

Oto lista dziesięciu najlepszych GfK na tydzień kończący się 14 sierpnia 2021 r.:

zeszły tydzień w tym tygodniu przezwisko
2 1 Mario Kart 8: Deluxe
7 2 Grand Theft Auto 5
6 3 Minecraft (Przełącznik)
3 4 Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: oficjalna gra wideo
5 5 Przejście dla zwierząt: nowe horyzonty
1 6 F1 2021
8 7 Assassin’s Creed Walhalla
nowe wejście 8 Hades
5 9 The Legend of Zelda: Skyward Sword HD
ponowne wejście 10 Ratchet and Clank: Rift Apart

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment