Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Manewrująca załoga królowej: Gdzie jest teraz obsada?

W 2020 roku na małym ekranie pojawił się Gambit Królowej, saga szachowa na Netflix, inspirując ludzi do odkurzenia starej szachownicy na strychu. Limitowana seria z lat 50., wyprodukowana dla telewizji przez Scotta Franka i Alana Scotta, oparta na książce Waltera Tevesa o tym samym tytule, opowiada o Beth Harmon, młodej dziewczynie dorastającej w sierocińcu, która odkrywa, że ​​ma niesamowity talent do szachów. Walczy ze swoimi przeciwnikami i uzależnieniami, gdy wspina się na szczyt szachowego świata.

U podstaw każdego wielkiego serialu leży fascynująca opowieść przekazana z perspektywy kultowych postaci. (A ten odcinek jest pełen rzeczy po brzegi.) Miłosny związek mentora między Beth i panem Schieble, zakorzenione, ale odważne myślenie Joleen i wiele niezwykłych osobowości, które wpłynęły na życie Beth, przyciągnęły nas. Choć nagrodzona Emmy szachowa przygoda może się skończyć, obsada Królowej Gambitu nie zostanie zapomniana.

Anya Taylor-Radość

Anya Taylor-Joy miała niesamowity rok w 2020 roku, jeszcze przed debiutem „The Queen’s Gambit”. Zagrała Emmę w „Emmie”, kinowej wersji książki Jane Austen o tym samym tytule, oraz w „Nowych mutantach”, filmie „X-Men”. W 2021 roku Taylor Joy zaprezentowała „Saturday Night Live”, a następnie spektakularny pokaz w „Last Night in Soho” Edgara Wrighta. Wróciła także jako postać Giny Gray w brytyjskim filmie detektywistycznym Peaky Blinders.

Queen’s Gambit uczynił Taylor Joy jednym z najbardziej utytułowanych i najlepiej sprzedających się młodych aktorów w Hollywood, a jej późniejsza praca ugruntowała tę reputację. W 2022 roku zagra razem z Robertem Eggersem w epickim filmie Wikingów „The Northman”, który ukaże się 22 kwietnia, a także zapewni głos księżniczce Peach w „Super Mario Brothers” z Illumination. „Lista”, „czarny humorystyczny thriller psychologiczny zakorzeniony w królestwie egzotycznej kultury kulinarnej” (w kolejności odmian) oraz film bez tytułu scenarzysty i reżysera Davida O.

Anya Taylor-Joy jest prawdopodobnie najbardziej interesująca, ponieważ dopiero zaczyna. W krótkim czasie udowodniła swoją gwiazdorską moc w różnych rolach i ciekawie będzie obserwować, co generuje w miarę rozwoju kariery. Czy ktoś ma drugi sezon „Queen’s Gambit”?

READ  Powstanie Netflixa The House: Tryb Stop-Motion Foundation

Bill Camp

Bill Camp, który gra mistrzynię szachów Beth Harmon Mr. Schieble w Gambicie królowej, jest jednym z tych aktorów, na których oglądanie zasługuje każdy film, telewizja i przedstawienie na scenie. Plus, jedną z najlepszych cech Campa jest jego oddanie swoim postaciom, które dochodzi do tego stopnia, że ​​nie widzisz tylko aktora i postaci.

Jest to szczególnie widoczne w nadchodzącym dramacie sądowym Marka Ruffalo Dark Waters, w którym Camp błyszczy najgęstszymi akcentami z Wirginii Zachodniej. Nie zdawałem sobie sprawy, że to on, dopóki film się nie skończył. Niezależnie od tego, czy wcielił się w postać wielebnego Johna Hilla w The Crucible na Broadwayu w 2016 roku, Geralda Forda w Vice, czy Howarda Salomona w The Outsider na początku tego roku, Camp daje z siebie wszystko.

Wyspa Johnstona

Anya Taylor-Joy gra Beth Harmon w całym „Gambicie królowej”, ale nie tylko ona przywróciła ją do życia. Beth grała Annabeth Kelly („Mały Francis”) jako małą dziewczynkę, podczas gdy Isla Johnston grała ją w jej pierwszych latach w Methuen Girls’ House. Jako młoda Beth, Johnston wykonuje niesamowitą pracę, prowadząc ją przez trudne etapy bólu i straty oraz początek jej szachowej kariery. Ale co jeszcze dzieje się z młodą gwiazdą?

Od zakończenia „The Queen’s Gambit” Johnston nadal pracuje w telewizji. Wcieliła się w Lucy Spencer w oryginalnym serialu „Invasion” z 2021 r. na Apple TV+, opowiadaniu science fiction o pozaziemskim ataku na Ziemię. Będzie również pracować u boku Anyi Taylor – gwiazdy „Last Joy’s Night in Soho” Thomasina Mackenzie w nadchodzącej adaptacji powieści Kate Atkinson „Życie po życiu” BBC.

Jacob Fortune Lloyd

Jacob Fortune-Lloyd, który wykonuje świetną robotę jako D.L. Townes w Gambicie królowej, jest jednym z mniej znanych członków obsady, ale wkrótce to się zmieni, gdy zabije go jako towarzyszkę szachową Beth, która stała się jedną z jej najbardziej zaufanych i najbardziej zaufani członkowie obsady. najlepsi przyjaciele.

READ  Szpieg: Spotkał anioły, które były wyczerpane

Przed rolą oficera floty Sithów w Star Wars: The Rise of Skywalker, Fortune-Lloyd brał udział w kilku programach telewizyjnych, w tym w Medici Season 2, w którym grał Francesco Salviati, oraz w kilku programach z Royal Shakespeare Company w 2015 roku.

Marcin Dorosiński

Grany przez Marcina Dorosinsky’ego Wasilij Burgov jawi się jako odległe zagrożenie siedzące na szczycie szachowego świata przez większość Gambitu Królowej. Wiemy, że Beth będzie musiała się z nim spotkać, aby zostać mistrzynią świata, ale najpierw musi zmierzyć się ze swoimi problemami.

Kiedy w końcu spotykamy wielkiego rosyjskiego trenera Dorosinsky’ego, przedstawia się on jako najbardziej przerażający przeciwnik w szachach, z zimnym i wyrachowanym stylem. Dorociński to popularny w Polsce aktor, który pojawił się w kilku filmach i serialach telewizyjnych, w tym w koprodukcji BBC Szpiedzy Warszawy w 2012 roku oraz polskim dubbingu Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy, w którym zagrał Kylo Rena.

Miasta DL

W odcinku 2 Beth spotyka atrakcyjnego DL Townesa, jednego z wielu pretendentów do mistrzostw stanu Kentucky. Townes może powiedzieć, że Beth jest nowa w zawodach, więc zamiast odrzucać ją i jej brak wiedzy, robi wszystko, aby ją edukować i udzielić wszelkich porad, jakie ma po drodze.

Jest dziennikarzem i szachistą, a podczas relacjonowania turnieju, w którym grasz, przegląda Beth. Beth i Towns nigdy nie przestali się o siebie troszczyć, nawet jeśli nie byli w swoim życiu. Oddzielili czas od siebie.

Marielle Heller

Relacja między Beth i jej przybraną matką, Almą Wheatley, graną przez wszechstronnie utalentowaną Marielle Heller, jest jednym z najbardziej intrygujących powiązań w Gambicie. Heller wyreżyserowała takie filmy jak „Czy możesz mi kiedyś wybaczyć” Melissy McCarthy, „Piękny dzień w sąsiedztwie” Toma Hanksa oraz nadchodzący dramat z 2015 r. „Dziennik nastolatki”, którego jest również autorką . Heller wyreżyserował także odcinki Transparent i Unofficial, a także adaptację chwalonej przez krytyków sztuki Broadway’owej What the Constitution Means to Me.

Christiana Seidela

Helen Derdorf, dyrektor Methuen Home School, pojawia się bardzo krótko w pierwszych scenach Gambitu Królowej, ale trudno zapomnieć, jak traktuje młodą i smutną Beth. Christian Seidl, która gra Sigrid Muller w serialu HBO Boardwalk Empire, znana jest z drugoplanowych występów w programach takich jak Godless i Fosse/Verdon oraz z jednorazowych występów w Law & Order: Special Victims Unit.

Akemnji Ndifornyen

Chociaż Akemnji Ndifornyen pojawia się tylko na krótko w pierwszym odcinku Gambitu królowej, odgrywa kluczową rolę. Jego postać, pan Ferguson, przedstawia Beth tablety, które pozwalają jej nocami grać w szachy, stawiając ją na drodze do doskonałości i uzależnienia.

Ndifornyen pojawił się w Doctors, odcinku Law & Order: UK oraz Famalam, programie komediowym BBC Three Sketch, napisanym, nagranym i wyprodukowanym przez niego.

Harry’ego Mellinga

Harry Melling (Harry Potter) zagrał w „Gambicie” ponownie szachowego partnera Beth, po raz kolejny, Harry’ego Belticka (którego Harry może być za dużo na to zdanie). Kiedy Beth początkowo dołączyła do turniejów, Beltech był jej pierwszym prawdziwym rywalem.

Choć szybko zdobywa jego umiejętności, ich związek w dziwny sposób rozwija się, co ostatecznie czyni z nich doskonałych przyjaciół i powierników. Melling Peltic wyróżnia się spośród innych postaci, takich jak Beth i Benny Watts, ciekawą mieszanką niezdarności i arogancji.

Rebecca Root

Miss Lonsdale, grana przez Rebeccę Root, jest ostatnią znaną postacią z „Gambitu królowej” z czasów Beth w Domu Dziewcząt Methuen. Wcześniejsze dokonania Roota obejmują główne role w filmach takich jak „Duńska dziewczyna”, „The Sister Brothers”, „Last Christmas” i „Colette”, a także w filmach takich jak „Boy Meets Girl” i „The Sister Brothers”. Pracowała również intensywnie nad grami wokalnymi, szczególnie przy specjalnych programach dla Big Finish „Doctor Who” – naturalne dopasowanie, biorąc pod uwagę jej wykształcenie jako trenera śpiewu.