Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Maneka i Sathian ubiegają się o zwolnienie z obozu narodowego przed Mistrzostwami Azji. W obliczu braku wyboru

Czołowi tenisiści stołowi w Indiach Ji Satyan i Maneka Batra ubiegali się o zwolnienie z TTFI na obóz narodowy, który rozpocznie się w Sonpat w czwartek, przez co nie mogą zostać zakwalifikowani do nadchodzących Mistrzostw Azji na nowych zasadach.

Maneka chce kontynuować treningi w Pune, a Satyan gra w polskiej lidze.

„Proszę (TTFI) o umożliwienie mi kontynuacji mojego planu treningowego. Chciałabym dobrze się przygotować i włożyć dużo wysiłku (na nadchodzące wydarzenia)” – powiedziała PTI.

Ze swojej strony Satyan powiedział: „Obecnie trenuję w Polsce z kilkoma wysokiej jakości partnerami meczowymi i zagram kilka bardzo potrzebnych wysokiej jakości meczów w polskiej Premier League.

„Potem odpocznie i zregeneruje siły przez kilka dni w Chennai i uda się do Doha na WTT 17 września, a następnie Azjaci w tym samym miejscu. Więc niestety tym razem nie będą mogli uczestniczyć w obozie.”

Mistrzostwa Azji rozpoczną się w Doha 28 września i poprzedzą je WTT Star Contender.

Zarówno Manica, jak i Sathian zdobyli tytuły debla mieszanego na Węgrzech w zeszłym miesiącu, a także dobrze spisali się w konkursie gry pojedynczej.

Jednak doradca TTFI, poseł Singh, powiedział, że polityka federacji nie jest specyficzna dla graczy i nikt, kto nie weźmie udziału w obozie narodowym, nie będzie brany pod uwagę zgodnie z nowymi przepisami.

„Tylko gracze, którzy są częścią obozu narodowego przed konkretnym turniejem, będą brani pod uwagę przy selekcji do reprezentacji Indii, aby reprezentować Indie” – czytamy w notatce sekretarza TTFI Aruna Banerjee po spotkaniu organu wykonawczego 4 sierpnia.

Manav Thakkar i Harmit Desai, którzy obecnie trenują w Niemczech, potwierdzili PTI, że wkrótce dołączą do obozu. Weteran Sharath Kamal również weźmie udział.

Źródło z TTFI poinformowało PTI, że Sutira Mukherki jest zarażona i dlatego musi przedstawić zaświadczenie lekarskie wystawione wyłącznie przez zatwierdzonych przez NOK lekarzy, aby udowodnić, że jest zarażona. Oczekuje się, że Arcana Kamath i Srija Akula będą w obozie.

READ  Litwa wygrywa, zajmuje miejsce w fazie pucharowej Mistrzostw Europy w Koszykówce

TTFI opracowało nowy zestaw zasad dla obozów narodowych po igrzyskach olimpijskich. Drużyna indyjska radziła sobie dobrze w Tokio, ale niepowodzenie Maneki w uzyskaniu pomocy trenera narodowego Sumadipa Roy w meczach singlowych wywołało kontrowersje po tym, jak jej osobisty trener Sanmai Parangabe odmówiono jej wstępu na boisko.

Związek zaproponował Manice wyjaśnienie, dlaczego odmówiła pomocy trenerowi. Zawodnik odpowiedział na zawiadomienie federacji, a TTFI nie podjęło jeszcze decyzji co do dalszego postępowania.

Dowiedział się również, że Roy nie został poproszony o przyłączenie się do obozu, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.